Sztuczna Inteligencja Zarabianie – Jak Zarabiać na Sztucznej Inteligencji AI 

3 sierpnia 2023

Dzięki sztucznej inteligencji pojawiły się zupełnie nowe rynki i możliwości zarabiania online. W tym artykule pokażę Ci najlepsze sposoby zarabiania dzięki AI. Nie samym chatem gpt żyje człowiek! Sprawdź genialne techniki generowania kasy za pomocą kilku prostych i tanich aplikacji AI.

Zarabianie na montowaniu rolek za pomocą sztucznej inteligencji i aplikacji

Jedną z genialnych technik na duże stawki dzięki AI jest np. montaż rolek na instagram, tiktoków, czy też youtube shorts.

Jak dokładnie przebiega cały proces opublikowałem w tym artykule >>>

Nasza praca sprowadzać się będzie do tworzenia dynamicznych filmików w formacie pionowym na wszystkie platformy social mediowe. Jako wartość dodaną możemy twórcy zaproponować publikowanie filmów tak, aby on nie musiał się tym zajmować. Pozyskanie klientów na taką usługę jest dosyć proste. Wystarczy znaleźć kilkadziesiąt twórców i wysłać każdemu z nich próbkę z ich materiałem. Zapytać czy taki montaż się podoba i zaproponować współpracę abonamentową. 

Zarabianie na montowaniu rolek jest o tyle atrakcyjne, że możemy liczyć na stosunkowo wysokie stawki przy niskim nakładzie pracy dzięki aplikacjom sztucznej inteligencji takimi jak opus.pro, czy captions.

Captions posiada wiele rozbudowanych funkcji AI jak np. odszumianie tła, dodawanie muzyki wygenerowanej przez AI, sprawienie że postać która gada do kamery patrzy bezpośrednio w obiektyw, czy też automatyczne zoom in zoom out, przycięcia filmu, dodawanie napisów i wiele więcej.

Captions posiada również integrację z zapier dzięki czemu możemy hurtowo montować kilkadziesiąt rolek jednocześnie i wypluwać pięknie zmontowane filmy gotowe do publikacji.

Zarabianie na pisaniu tekstów pod SEO przy użyciu sztucznej inteligencji AI

Kolejną fantastyczną metodą na której możesz oprzeć swoje zarobki jest automatyczne pozycjonowanie stron internetowych przy użyciu aplikacji sztucznej inteligencji. W porównaniu tradycyjnego pozycjonowania sprawa jest o wiele prostsza, bo nie musisz aż tak znać się na trudnych technikaliach. Możesz całkowicie wydelegować tworzenie artykułów i innych treści na stronę dzięki AI.

Jak pozycjonować strony internetowe za pomocą AI dokładnie rozpisałem tutaj >>>

Pozycjonowanie SEO to również bardzo dochodowa umiejętność, a w połączeniu z tempem pracy jaki możemy uzyskać dzięki AI jesteśmy w stanie samodzielnie obsłużyć naprawdę sporą bazę klientów. Algorytmy Google bardzo dobrze pozycjonują wpisy tworzone przez aplikacje AI, a sam człowiek nie jest w stanie odróżnić specjalnie tekstu napisanego przez GPT 4, a człowieka. Wręcz z korzyścią na rzecz technologii AI. i jest w stanie ocenić że to właśnie tekst napisany przez AI wygląda jak napisany przez człowieka, a nie odwrotnie.

Uważam, że pozycjonowanie stron ręcznie w 2023 roku nie ma sensu i dużo lepsze efekty uzyskamy pracując z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Zarabianie na tłumaczeniu tekstów na inne języki dzięki chatgpt

Zapomnijmy o czasach, gdzie teksty były tłumaczone przez profesjonalnych tłumaczy przysięgłych. Dziś możemy użyć aplikacji opartych na sztucznej inteligencji do perfekcyjnego tłumaczenia tekstów nawet do tłumaczenia umów i skomplikowanych dokumentów. W przypadku ważnych dokumentów oczywiście aktualnie warto, żeby później na tekst wygenerowany przez AI spojrzał człowiek i wprowadził stosowne poprawki, ale mimo wszystko 85% tłumaczeń będzie prawidłowa.

Uważam, że w tym przypadku dojdzie do jakiś rozwiązań systemowych i za 2 lata będą strony, które automatycznie będą tłumaczyć nawet oficjalne pisma i praca pojedynczych freelancerów już nie będzie potrzebna, ale na tą chwilę w której publikuję ten artykuł ta metoda zarobkowa jest ciekawa i warta sprawdzenia.

Zarabianie na tworzeniu automatycznych notatek ze spotkań i rozmów dzięki aplikacji sztucznej inteligencji

Rozsiądź się wygodnie. To o czym TERAZ Ci napiszę zwali Cię z nóg. Czy wiesz, że dzięki sztucznej inteligencji możesz nagrywać rozmowy, notować cały przebieg spotkań, a AI może dla Ciebie wygenerować podsumowanie rozmowy i wpisać te wszystkie informacje do systemu CRM? Genialne prawda?

Możesz też dokonać integracji, która połączy się z Twoim telefonem i będzie skanować również twoje rozmowy telefoniczne. Często w pracy handlowej jest tak, że po 2 dniach już kompletnie nie pamiętamy o czym rozmawialiśmy z danym klientem. Dzięki podsumowaniom wygenerowanym przez AI będziemy o wszystkim dobrze pamiętać i będziemy mieli te informacje posortowane w systemie CRM np. pipedrive lub hubspot.

Możesz dzięki tej metodzie zarabiać na świadczeniu takich usług jak i na samych wdrożeniach dla firm. Możesz chodzić po firmach i proponować im takie wdrożenie, które pozwoli im znacznie podnieść sprzedaż i jakość obsługi klienta. Pomyśl jak profesjonalny wizerunek zbuduje firma jeśli kilka minut po spotkaniu wyślę podsumowanie na email z przebiegu całej rozmowy? Ta aplikacja to Fireflies.ai i wykorzystujemy ją u mnie w agencji reklamowej do bieżącej pracy z obsługą wpadających leadów, ale też istniejących już spotkań.

Potencjał do skalowania tego rozwiązania jest ogromny. Zanim firmy zaczną wdrażać tego typu rozwiązania miną miesiące, lata, a ty już dziś możesz nawet w małej organizacji zbudować proces za kilkanaście $ miesięcznie, który w połączeniu z zapierem będzie stanowić zarobkowy kombajn zasialny sztuczną inteligencją AI.

Zarabianie na tworzeniu grafik przy użyciu Midjourney, Leonardo.ai i innych aplikacji AI

Kolejną popularną metodą na zarabianie pieniędzy dzięki ai będzie tworzenie pięknych grafik z wykorzystaniem promptów i takich aplikacji jak midjourney czy leonardo.ai. Popełniłem obszerny artykuł poświęcony tylko aplikacji midjourney więc jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej sprawdź wszystko co musisz wiedzieć o midjourney >>>

Tworzenie grafik generowanych przez sztuczną inteligencję jest bardzo przyjemną czynnością zawodową. Głównie liczy się kompetencja tworzenia rozbudowanych promptów, które wygenerują nam wynik taki jaki sobie mniej więcej wyobrażaliśmy i życzyliśmy. W połączeniu z innymi aplikacjami takimi jak canva, apki do AI sprawiają że mamy do dyspozycji potężne narzędzia, które mogą wygenerować lepsze wyniki niż zawodowy grafik z 8 letnim doświadczeniem.

Bycie grafikiem AI może być bardzo dochodowym zajęciem poprzez to, że możemy przygotować setki grafik miesięcznie i przyjąć na pokład wielu klientów. Kluczową kompetencją w tym zakresie w roku 2023 może okazać się znajomość języka angielskiego i kompetencja wpisywania właściwych promptów + podstawowa obróbka wyników które otrzymamy np. w canvie. Aplikacje AI pozwalają nam również np. na rozszerzanie tła zdjęcia, które już zostało wygenerowane, stworzenie paroma kliknięciami pięknego i profesjonalnego LOGO, banerów, reklam, zdjęć na stronę internetową, przeróbkę naszych własnych zdjęć itp.

Nie jest to może kompetencja, która będzie tak mocno dochodowa jak obróbka wideo lub SEO, ale mimo wszystko widzę bardzo duży potencjał przy rozwoju swojej kariery zawodowej przy pracy z generowaniem grafik dzięki AI.

Sprawdź czy taka praca jest dla Ciebie i czy czujesz się w tym dobry.

Zarabianie na tworzeniu filmów przy użyciu AI, a następnie zarabianie na wyświetleniach na youtube

Oprócz zarabiania na montowaniu filmów możesz też wykorzystać sztuczną inteligencję do zarabiania tworząc swój własny content. Jeśli nauczysz się tworzyć ciekawe filmy AI i zaczną one łapać zasięgi będziesz zarabiać na programie partnerskim Google Adsense. Publikuj swoją twórczość na YT i gdy przekroczysz 1000 subskrypcji i 4000h będziesz mógł zarabiać na wyświetleniach na Youtube.

Tu znajdziesz dokładny poradnik jak szybko wbić 1000 subskrypcji >>>

Tu znajdziesz poradnik jak wypłacić pieniądze z Youtube >>>

Tworząc content do Internetu rozwiniesz się interdyscyplinarnie i zyskasz dodatkowe umiejętności biznesowe. Mając bazę filmów i swoje własne portfolio łatwiej będzie Ci też wyjść do klientów i proponować im usługi. Warto wtedy połączyć tworzenie własnych rzeczy i budowania własnej społeczności, oraz świadczenie usług dla innych firm i twórców. Potencjalnie ta metoda zarabiania nie należy do najprostszych, a same zarobki na początku nie będą wysokie ale zawsze jestem fanem rozwijania własnego podwórka i budowania uniwersalnych umiejętności, które wykorzystasz na dalszym etapie kariery. Naucz się wykorzystywać narzędzia oparte o sztuczną inteligencję do tworzenia imponujących wideo, które zaangażują odbiorcę.

Zarabianie na tworzeniu marketingu dla firm dzięki sztucznej inteligencji AI

Mając rozmaite umiejętności nabyte w poprzednich punktach tego artykułu możemy połączyć cały stack skilli i zaoferować prowadzenie marketingu dla firm z wykorzystaniem AI. Wykorzystując takie apki jak chatgpt i midjourney, fireflies, copymate, captions, opus.pro jesteśmy w stanie świadczyć uniwersalny usługi marketingowe. 

Łącząc ze sobą różne umiejętności możemy przyjmować klientów w drogich abonamentach i klepać kupę kasy na świadczeniu usług, a dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie przyjmować potężną pulę klientów zachowując wysoką jakość obsługi.

Zastanów się czy model freelancera lub agencji reklamowej jest dla Ciebie. Na pewno na stole leżą duże pieniądze, które nie są stosunkowo trudne do zarobienia. Kwestia połączenia odpowiednich aplikacji i zbudowania procesów dla swoich usług.

Pozycjonowanie wizytówek Google dzięki sztucznej inteligencji AI

Jednym z ostatnich skilli, które chcę Ci zaproponować jest umiejętność pozycjonowania wizytówek Google dzięki wykorzystaniu AI. Jest wiele aplikacji, które wspomogą pozycjonowanie SEO twojej wizytówki. Jednym z nich jest np. localo. Tutaj opisałem proces pozycjonowania wizytówek przy użyciu tego narzędzia >>>

Aplikacja Localo za pomocą chat gpt wspiera również proces tworzenia nowych postów na wizytówce.

Pozycjonowanie wizytówek nie jest zbyt czasochłonne i wymaga doglądania i podstawowej optymalizacji, a następnie aktualizacji postów, dodawania postów i dodawania opinii. Jeśli zadbamy o takie podstawowe aspekty będziemy w stanie rosnąć w wynikach wyszukiwania Google. Spokojnie z tego typu usługi możemy godnie wyżyć i przyjąć nawet kilkanaście firm na comiesięczny abonament. 

Ile można zarobić na sztucznej inteligencji?

Jak widzisz wykorzystując technologiczny trend jesteśmy w stanie zarobiać sensowne pieniądze. Podsumujmy sobie możliwości i zarobki. Specjaliści AI, którzy są już mocno techniczni i ogarniają pisanie promptów, oraz ich wykorzystanie do skracania czasu pracy np. nad kodem spokojnie zarobią nawet 20 000 PLN miesięcznie pracując na etacie. Na własnej działalności te zarobki mogą nadal skalować się w górę. Rynek sztucznej inteligencji rozwija się w zawrotnym tempie i możemy dzięki niemu wymyślać i tworzyć nowe produkty i usługi, które będą autentycznie potrzebne na rynku.

Wykonywanie nawet prostych czynności może przynosić duże pieniądze z tego względu, że dzięki AI możemy łapać znacznie większą skalę i pozyskiwać większą pulę klientów do biznesu. W mojej opinii najniżej wiszące owoce to kierunek tworzenia krótkich formatów WIDEO i automatyczne SEO. Są to kompetencje bardzo łatwe do zdobycia, nisko kosztowe z potencjalnie dużym zyskiem do wyjęcia. Wystarczy nauczyć się 2-3 aplikacji i zaproponować jako walor dodany publikowanie treści bez angażowania autora lub firmy. Zarobki na poziomie kilkunastu tysięcy PLN miesięcznie wykorzystując AI są raczej normą, a nie czymś wykraczającym poza standardy rynkowe.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?