ChatGPT w Seo – Pozycjonowanie Stron Sztuczną Inteligencją AI na automacie

ChatGPT w Seo – Pozycjonowanie Stron Sztuczną Inteligencją AI na automacie

25 marca 2023

CHCESZ OTRZYMAĆ WIDEO SZKOLENIE?

” Jak Zarabiać Nawet 1000 PLN Dziennie, Dzięki Sztucznej Inteligencji?”

Kliknij poniższy przycisk

Rozwój technologiczny doprowadził nas do momentu, gdzie mamy alternatywę. Dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie tworzyć treści do Internetu na automacie bez zlecania tekstów copywriterom. Algorytmy AI ChatGpt pozwalają nam oszczędzić masę czasu. Możemy pisać treści w 100% zautomatyzowane lub takie, które wrzucamy do korekty przez człowieka. W tym artykule pokażę Ci krok po kroku co musisz robić, aby użyć chatgpt przy pozycjonowaniu strony internetowej.

Najlepsze narzędzie do pozycjonowania SEO za pomocą sztucznej inteligencji AI. Zarejestruj się na najlepszych warunkach w narzędziu COPYMATE.

📌 Darmowa rejestracja w narzędziu do pozycjonowania SEO >>>

Optymalizacja SEO z ChatGPT-4 – jak to działa?

Jak pewnie wiesz format tekstowy jest najpopularniejszy i najlepiej rankujący w Google. Aby generować wysoki ruch organiczny z wyszukiwarki musisz pisać teksty. Często jest to jednak żmudne zadanie, bo napisanie dobrego tekstu zajmuje kilka godzin. Szczególnie jeżeli nie jesteś ekspertem w danej dziedzinie i musisz zrobić odpowiednio długi research. Nawet jeżeli wymiatasz w danym temacie to i tak napisanie artykułu dobrze zoptymalizowanego pod wyszukiwarki zajmie Ci 2-3 h intensywnej pracy.

Dzięki ChatGPT 4 i ChatGPT 3.5 Turbo jesteśmy w stanie stworzyć dobrej jakości treść, która nadaje się do publikacji na stronach zapleczowych, a nawet na stronie głównej naszego bloga firmowego. Możemy robić to za pomocą wpisywania promptów w pasku wyszukiwań w chatgpt lub za pomocą zewnętrznych narzędzi, które integrują się z chatem.

Ja preferuję wykorzystanie maksymalnego potencjału automatyzacji i sugeruję skorzystać z zewnętrznych softów, które integrują się z naszą stroną internetową. Dzięki temu oszczędzimy masę czasu.

Ja korzystam z aplikacji CopyMate. Tam mamy możliwość wybrania modelu gpt w którym chcemy, aby dany content był napisany oraz mamy możliwość wyboru pełnej automatyzacji, gdzie wpisujemy tylko propozycje tematów, a narzędzie w kilka minut wygeneruje nam nawet 100 artykułów pod SEO. Drugim rozwiązaniem również wartym testów jest stworzenie struktury artykułu wskazując dokładnie w copymate jaki mamy użyć nagłówek H1 i jakie nagłówki H2, a resztą zajmie się sztuczna inteligencja AI.

Warto jest testować różne rozwiązania i sprawiać co lepiej rankuje. W sytuacji, gdy widzimy w analytics, że dana treść zaczyna zbierać ruch z wyszukiwarki możemy wtedy zaangażować człowieka i ulepszyć treść, aby była jeszcze bardziej unikalna, dostosowana, zoptymalizowana pod kątem konwersji na której nam zależy.

Czy ChatGPT jest w stanie zastąpić copywritera?

Na obecnym etapie rozwoju AI (2023) nie ma zastępować człowieka. Zaletą AI jest możliwość tworzenia bardzo dużej ilości treści w bardzo krótkim czasie, czego nie jest w stanie zrobić człowiek. Ja mam takie podejście, że część artykułów pod frazy które są najbardziej wartościowe z punktu widzenia mojego biznesu piszę osobiście unikalne treści.

Jeżeli chcę zbudować autorytet domeny w jakimś obszarze w którym nie jestem specjalistą wynajmuje copywritera który napiszę dla mnie paczkę artykułów pod seo. Na moim blogu znajdziecie np. kategorię artykułów o instagramie, kwestiach technicznych ecommerce, czy też pisaniu ofert przez zewnętrznych copywriterów.

Oprócz moich działań i mojego zespołu zatrudniam openai chatgpt do pisania dużej ilości treści na frazy zasięgowe, które będą łapać ruch do mojego biznesu. Duża ilość treści sprawi, że część nie będzie rankować wgl, a część zacznie zbierać ruch organiczny i warto wtedy taką treść ulepszyć.

Możemy też wspomóc się AI i budować treści w sposób półautomatyczny prosząc chatgpt o wygenerowanie tekstu, który później jest redagowany przez profesjonalnego copywritera.

Czy ChatGPT ma wpływ na SEO? Czy treści pisane przez AI rankują w Google?

Dużo specjalistów omija treści pisane przez automaty, bo boi się że Google ich za to ukaże. Rzeczywiście na samem początku świeżo po premierze chatgpt Google wydał komunikat, że treści pisane przez sztuczną inteligencję będą wykrywane przez algorytmy i nie będą rankować.

Jednak po paru dniach Google zmienił zdanie i opublikował informację, że owszem treści AI będą rankować w wyszukiwarkach Google pod warunkiem, że treść będzie użyteczna dla użytkownika. Zrobili to również po to, że sami niedługo wypuszczą asystenta AI Bard, który będzie miał podobne funkcjonalności i będzie wspierał autorów w generowaniu tekstów na witryny i nie tylko.

Podsumowując ten wątek aktualnie treści pisane przez AI rankują w Google, ale nie wiemy jak ta sytuacja będzie wyglądać w przyszłości i czy strony, które bardzo mocno położyły nacisk na tworzenie setek artykułów pisanych w 100% przez czat gpt nie ucierpią i nie odnotują drastycznych spadków w Google Search Console.

Ja osobiście jestem fanem testowania i mieszania treści pisanych przez człowieka i przez sztuczną inteligencję.

Jak wykorzystać ChatGPT w tworzeniu treści na potrzeby pozycjonowania seo?

W jaki sposób wykorzystać chatgpt w seo? Co zrobić, żeby zaistnieć w wynikach wyszukiwania? Metod wykorzystania AI w swojej pracy pozycjonera jest kilka. Możemy wpisując prompt wygenerować np. 10 pomysłów na tematy artykułów. Możemy poprosić chat o research w temacie słów kluczowych, albo możemy zatrudnić chatgpt do napisania całego artykułu.

Możemy taki artykuł napisać w pełni automatycznie lub przekazać go do redakcji copywriterowi, który poprawi błędy i nada tekstowi człowieczeństwa. Jest jeszcze wiele sektorów w których zapewne SEOwcy pomagają sobie w swojej pracy, czy to skracając czas pracy, czy robiąc lepszy research.

Jak zintegrować ChatGPT z narzędziem do pisania automatycznych artykułów pod pozycjonowanie SEO?

Jak lepiej zastosować chatgpt w seo? Żeby ominąć proces wpisywania promptów i zacząć tworzyć całe artykuły 1 kliknięciem możemy wykorzystać zewnętrzne narzędzia do tworzenia treści i seo. Takich narzędzi wyszło już na rynku wiele. Niektóre bezpośrednio integrują się z systemem CMS WordPress w formie wtyczki, a niektóre są zewnętrznym narzędziem ze swoim własnym panelem.

Ja polecam narzędzie Copymate ze względu na to, że działa bardzo szybko i nie musimy znać się na kwestiach technicznych, żeby zacząć pisać pod seo i powiązać narzędzie z naszym wordpressem.

Copymate pozwala nam wybrać model językowy oparty o GPT – 3.5 Turbo, oraz GPT- 4. Narzędzie pozwala nam importować frazy kluczowe i manualnie zaprojektować artykuły wpisując po średniku nagłówki H1 i H2, a resztę wykonają za nas algorytmy sztucznej inteligencji lub możemy wybrać model GPT – 4 i program automatycznie stworzy nam wiele artykułów kilkoma kliknięciami. Dodatkowo dzięki implementacji Copymate w WordPress możemy 1 kliknięciem opublikować wszystkie napisane w kilka chwil artykuły w naszym CMS WordPress. Z poziomu copymate możemy nie tylko tworzyć, ale też edytować już wcześniej stworzone artykuły na twojej stronie z poziomu dashboardu copymate. Copymate wspomoże nasz marketing i w parę chwil stworzy teksty w wielu przypadkach lepsze od przeciętnego copywritera. Chatgpt do generowania treści będzie szczególnie przydatny w tematach o których copywriter nie ma dużej wiedzy i nawet po głębszym researchu jego treści są nijakie. Wtedy z pomocą sztucznej inteligencji możemy stworzyć stosunkowo dobrej jakości treść do opublikowania na twojej witrynie.

Copymate ma tą zaletę, że treści na potrzeby seo pisane przez AI są o wiele tańsze niż te pisane przez człowieka. Dzięki temu możemy stworzyć ich bardzo dużo, bardzo tanio, w bardzo krótkim czasie. Z copymate nie jest problemem opublikować np. kilkaset artykułów w ciągu tygodnia. Po przeprowadzonych testach i śledzeniu serp okazuje się, że treści z copymate mogą bardzo dobrze rankować i odpowiadać na zadanie zapytania przez użytkownika.

panel copymate

Najlepsze narzędzie do pozycjonowania SEO za pomocą sztucznej inteligencji AI. Zarejestruj się na najlepszych warunkach w narzędziu COPYMATE.

📌 Darmowa rejestracja w narzędziu do pozycjonowania SEO >>>

Jak zaimplementować Chatgpt do WordPressa?

Aby skutecznie wykorzystać copymate warto zaimplementować go do naszego WordPressa. Posłuży nam do tego gotowa integracja.

Instrukcja integracji Chatgpt CopyMate do wordpressa:

 1. Wejdź w kokpit panelu WordPress
 2. Udaj się do zakładki użytkownicy
 3. Wejdź w Profil
 4. Zjedź na sam dół i nadaj nową nazwę hasła aplikacji
 5. Twoim oczom ukaże się wygenerowany kod, który należy wkleić do copymate
 6. Integracja jest gotowa. Od tej pory możesz zarządzać wpisami z poziomu panelu copymate, oraz możesz dodawać i planować nowe wpisy w oparciu na sztucznej inteligencji.
panel wordpress dodawanie nowej nazwy hasla aplikacji

Jak poprawić tekst pod SEO napisany przez ChatGPT?

Kiedy chcemy dostosować się do najlepszych praktyk seo musimy pokusić się o dodanie linków i optymalizację naszego artykułu w zewnętrznym narzędziu do contentu np. contadu lub surfer seo. Tego typu narzędzia oparte o AI i skanowanie wyników wyszukiwania pomogą Ci poprawić pozycję w wynikach nasycając artykuł odpowiednią ilością i częstotliwością słów kluczowych w artykule. 

Contadu i surfer pomogą nam dokonać usprawnień w treści. Jak widać na załączonym obrazku program może pomóc w tworzeniu artykułu lub generowania opisów na sklep informując jakie słowa kluczowe powinniśmy użyć. Zasugeruje nam również jakie nagłówki H1, H2, H3 warto zamieścić w naszej treści. Zastosowanie sztucznej inteligencji w contadu wspomoże proces tworzenia wartościowych treści nie tylko dla użytkowników, ale też dla robotów google. 

Contadu sam w sobie jest w stanie generować treści za pomocą AI. Możesz go wykorzystać również do pracy przy tworzeniu content planu. Contadu powie nam również ile razy w miesiącu dana fraza jest wyszukiwana, więc nie potrzebujesz mieć wielu innych narzędzi. 

Pamiętaj jednak, że narzędzia takie jak surfer, czy contadu, czy też sztuczna inteligencja w seo to nie jest wyrocznia. Możesz napisać świetny artykuł, który zyska bardzo dużo punktów w ocenie, a mimo to nie rankować bo masz dużą konkurencję, brak linków zewnętrznych, albo po prostu algorytmy takie jak google i bing się na Ciebie obraziły.

Kluczem w realizacji celów seo jest regularność. To regularność odpowiada za większość sukcesów w internecie. Jeżeli twój blog będzie składał się z kilkuset URL zoptymalizowanych pod pozycjonowanie to nie ma szans, że w końcu wyszukiwarki Cię nie docenią i nie zaczniesz zbierać dużej ilości ruchu organic search.

panel edycji artykułu w narzędziu contadu

Czy chat GPT jest darmowy?

ChatGPT w wersji 3 jest bezpłatny i korzysta z dużych zbiorów danych. Możemy jednak wykupić sobie płatną wersję, aby Czat działał szybciej i abyśmy uzyskali dostęp do modelu językowego GPT-4, który ma dużo bardziej zaawansowane możliwości. O tym ile kosztuje czatgpt znajdziesz w tym artykule.  Ponadto chatgpt w wersji 4 ma podobno umieć czytać i generować obrazy i grafiki. Aby dowiedzieć się więcej zerknij na podlinkowany artykuł poświęcony tylko Chatowi. Znajdziesz tam dokładne informacje czym jest czatgpt i jak działa.

W czym jeszcze pomoże Ci ChatGPT?

Chat może posłużyć Ci nie tylko do pozycjonowania SEO, ale może zostać Twoim osobistym asystentem. Kilka dni temu openai wypuściło pluginy do chatgpt, które rozszerzają jego możliwości i pozwalają np. na integracje z zapier lub make. Dzięki pluginom będziemy mogli z poziomu czata kupić bilet na samolot, zarezerwować stolik w restauracji i wiele więcej. 

Chat może pomóc Ci zdać egzamin, rozwiązać zadanie domowe, czy też napisać wypracowanie. Jest też nieocenionym wsparciem jako asystent w wielu czynnościach zawodowych. SEO to tylko jeden z elementów w których pomaga nam ChatGPT.

Narzędzie chatgpt może posłużyć nam również do pisania reklam sponsorowanych czy to w ekosystemie meta, czy też google ads. Dzięku uczeniu maszynowemu możemy stworzyć teksty do reklam i prowadzić skuteczne kampanie seo i ppc jednocześnie.

ChatGPT do badania słów kluczowych pod SEO

Chatgpt może pomóc nam w researchu słów kluczowych. Jeżeli na codzień pracujesz w planerze słów kluczowych Google Ads i Senuto możesz wspomóc się ai. Dzięki temu skrócisz czas na analizę słów kluczowych i szybciej przejdziesz do tworzenia treści. Odpowiednie słowa kluczowe, które są wyszukiwane przez użytkowników pomogą Ci szybciej zaistnieć w organicznych wynikach wyszukiwania. Jak widzisz chatgpt to narzędzie bardzo uniwersalne i wszechstronne.

Podsumowanie: Plusy i minusy wykorzystania AI ChatGPT do SEO

Wykorzystanie sztucznej inteligencji ai w seo ma wiele zalet, ale też wad. W podsumowaniu przyjrzymy się jaki potencjał drzemie w tym narzędziu i jak mądrze je wykorzystywać do realizacji swoich działań marketingowych i biznesowych.

PLUSY: 

 • możemy w krótkim czasie stworzyć kilkaset treści blogowych, które będą dodatkowo pozycjonować naszą firmę w Google
 • możemy szybko stworzyć opisy kategorii i opisy produktów na sklepie internetowym
 • jesteśmy w stanie pozycjonować się na więcej zapytań w Google, dzięki pokryciu większej ilości fraz kluczowych
 • Strategia seo oparta o chatbot pozwoli nam wygenerować bardzo dużo średniej jakości treści, ale w skutek tego że będzie jej bardzo dużo może zacząć łapać ruch (mniejszy, ale mimo wszystko ruch) na wiele fraz, a następnie takie treści możemy poprawiać

MINUSY:

 • generowanie treści przez ai jest zdecydowanie gorszej jakości od człowieka
 • chatgpt potrafi bardzo dużo, ale również zdarzają mu się pomyłki które mogą rzutować na nas wizerunkowo
 • Google może za jakiś czas obrazić się na ai i stworzyć filtry, które będą wykrywały treści pisane przez roboty i nasza strona ucierpi w wynikach organicznych SEO. Możemy stracić tylko czas i wizerunek w oczach Google.
 • treści napisane przez AI wymagają późniejszego dodania linkowania wewnętrznego i zewnętrznego

Testuj różne sposoby pisania treści za pomocą AI. Warto wykorzystać tu wsparcie copywritera i analityka, który będzie mierzył wyniki czy warto jest podpowiadać sztucznej inteligencji sugerując jej nagłówki, czy można zdać się w 100% na AI i to również przyniesie świetne rezultaty na totalnym automacie. 

Sprawdź co u Ciebie zadziała. Duże znaczenie będzie miała też konkurencja i jak dany temat jest szeroko omawiany. Kiedy jednak odkryjesz złoty środek twoje efekty pozycjonowania SEO mogą być zdumiewające.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia z pozycjonowanie SEO umów się do mnie na konsultacje.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?