Chat GPT – Co to Jest i Jak Go Używać? 

11 lutego 2023

CHCESZ OTRZYMAĆ WIDEO SZKOLENIE?

” Jak Zarabiać Nawet 1000 PLN Dziennie, Dzięki Sztucznej Inteligencji?”

Kliknij poniższy przycisk

W całym Internecie głośno o technologii wypuszczonej przez firmę openai o nazwie Chat GPT. Wszyscy panikują, że stracą pracę. Jedni podchodzą do technologii z ogromnym entuzjazmem. Inni się boją jak ogromne możliwości stoją za sztuczną inteligencją. Jedno jest pewne.

Firmie Google pali się grunt pod nogami. Ich wyszukiwarka, która totalnie zdominowała nasze życie może przestać być potrzebna na rzecz chatbotów. Co wtedy z zyskami firmy Google za reklamy Google Ads? Czym dokładnie jest chat GPT, do czego on służy i jakie niesie korzyści i zagrożenia tego dowiesz się w tym artykule.

Czym jest Chat GPT?

Chat GPT to narzędzie, któremu możesz zadać dowolne pytanie, a on na nie odpowie. Dla przykładu możesz zapytać o 10 najlepszych nagłówków do reklamy na Facebooka w tematyce zarabiania w internecie. Chat w ciągu kilku sekund stworzy dla Ciebie najlepsze nagłówki gotowe do przekopiowania.

Mało tego technologia ta pozwala na generowanie gotowych kodów html, które możesz używać w swoich projektach.

Narzędzie czerpie dane, które zostały wyprodukowane do końca 2021 roku i jest oparty o technologie GPT-3. Podobno następne nowo wchodzące aktualizację GPT-4 mają działać jeszcze lepiej i jeszcze dokładniej, mimo tego że już na dzisiejszym etapie chat działa niesamowicie i stanowi ważne narzędzie odciążające pracę wielu specjalistów.

Kto stworzył Chat GPT?

Za chat GPT stoi firma openai. Aktualnie Bill Gates i Microsoft chcą odkupić firmę i objąć pracę nad chatem. Aktualnie trwa wyścig zbrojeń pomiędzy Google i Microsoft ponieważ Microsoft wdrożył rozwiązania chat gpt w swojej przeglądarce BING. Google nie chce pozostać dłużne i już pracuje nad wdrożeniem swoich własnych narzędzi opartych o GPT-3.

Jak uzyskać dostęp do Chat GPT?

Aby uzyskać dostęp do chat GPT wystarczy wejść w poniższy link:

https://openai.com

i wybrać opcję try gpt.

Następnie firma poprosi Cię o rejestrację konta.

Możesz to zrobić wykorzystując logowanie za pomocą swojego konta gmail.

Kiedy się zalogujesz możesz już dowolnie korzystać z chatu wpisując komendy i pytania w pasku na dole ekranu.

Chat GPT – jak korzystać? 

Wystarczy, że użytkownik zada pytanie w ramce znajdującej się na dole ekranu, a chatgpt automatycznie na nie odpowie. Każdy może pracować z chatgpt jak chce. Możemy używać go np. do tworzenia nagłówków do naszych reklam, landing page, czy h2 w artykułach blogowych, a możemy wykorzystać go do tworzenia całych tekstów, czy też pisania wypracowań i zadań domowych na etapie szkolnym.

Czy chat GPT jest darmowy?

Obecnie chatgpt jest bezpłatny jednak wprowadza powoli plany płatne. Nie mamy jeszcze pewności czy ostatecznie zostanie nam udostępniona wersja FREE na stałe. Jednak biorąc pod uwagę, że ta technologia jest już wdrażana w wyszukiwarki spodziewam się, że będziemy mieli opcję zarówno darmowe jak i płatne dla bardziej wymagających użytkowników, którzy chcą korzystać z chat gpt na wyższych obrotach.

Jakie są ograniczenia Chat GPT?

Obecnie chatgpt nie radzi sobie z wypluwaniem informacji, które dotyczą 2022 – 2023 roku. Dzięki temu nie odpowie nam na pytania bieżące lub na temat wiedzy, która została zaaktualizowana. Dodatkowo czat wypluwa konkretną ilość generowanego tekstu. Musimy mieć sobie radzić i zadawać wiele precyzyjnych pytań, Chat nie wypluje nam gotowego tekstu na 10 kartek A4 tylko raczej kilkanaście zdań. 

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że bot w wielu przypadkach się myli i dzieli się z nami nieprawdziwymi informacjami. Dlatego trzeba bardzo mocno uważać i weryfikować, gdzie użyjemy tekstu wygenerowanego przez narzędzie open ai.

Chat gpt po polsku – czy działa dobrze w naszym języku?

Tak! Zdecydowanie możemy używać chat gpt po polsku. Technologia świetnie radzi sobie z naszym językiem i o ile wiele konkurencyjnych narzędzi nie działa świetnie w naszym ojczystym języku to o tyle gpt jest w stanie dowieźć nam tekst wysokiej jakości w PL. 

Jedynie strona główna openai jest w języku angielskim. Gdy tylko zalogujemy się na nasze konto chatgpt automatycznie będziemy mieli Polski panel, a w pasek do wpisywania komend (promptów) możemy wrzucać Polskie zapytania i chat gpt wygeneruje nam polskie odpowiedzi.

Czy sztuczna inteligencja AI zastąpi człowieka?

Na pewno są zawody, które już dziś tracą na znaczeniu jak np. osoby odpowiedzialne za transkrypcje i robienie napisów do filmów. Są szybko zastępowalni przez aplikacje typu HappyScribe czy Liro. Copywriterzy, którzy klepali opisy produktów również mogą się martwić. Shopify wdrożył technologię, która automatycznie na podstawie AI generuje unikalne opisy produktów. Midjourney pozwala na tworzenie pięknych grafik, które możemy wykorzystywać komercyjnie.  Algorytmy sztucznej inteligencji są już na naprawdę wysokim poziomie i wiele zawodów odejdzie w zapomnienie. Jednak zawsze będzie potrzebny człowiek, który będzie zajmował się rozwijaniem technologii i doglądaniem tego co wypluwa nam AI. Mimo wszystko świat się zatrząsł kiedy openai chat gpt ogłosiło premierę i miliony użytkowników zaczęło korzystać z czat gpt.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?