Midjourney AI – jak używać i jak generować piękne obrazy za pomocą sztucznej inteligencji?

Midjourney AI – jak używać i jak generować piękne obrazy za pomocą sztucznej inteligencji?

19 marca 2023

CHCESZ OTRZYMAĆ WIDEO SZKOLENIE?

” Jak Zarabiać Nawet 1000 PLN Dziennie, Dzięki Sztucznej Inteligencji?”

Kliknij poniższy przycisk

Potrzebujesz pięknych grafik na stronę internetową lub social media? Nie masz budżetu na profesjonalnych grafików? A może praca, którą wykonuje twój grafik do Ciebie nie przemawia i szukasz alternatyw? Na przełomie 2022 – 2023 świat ujrzało narzędzie sztuczna inteligencja AI, która pozwala nam wygenerować przepiękne grafiki paroma kliknięciami.

Narzędzi, które automatycznie wygenerują dla nas grafiki jest wiele, jednak jedno wyróżnia się z tłumu i jest tym samym dla świata graficznego, czym chatgpt do tej pory był dla świata tekstowego. Jednak lada moment chatgpt również będzie umiał generować projekty graficzne. Ten artykuł to poradnik krok po kroku, gdzie nauczymy się używać midjourney do tworzenia obrazów.

Czym jest Midjourney AI?

Midjourney to oprogramowanie do tworzenia grafik za pomocą sztucznej inteligencji. W ciągu kilku sekund możemy wygenerować piękne grafiki lub projekt graficzny całej strony internetowej. Narzędzie jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, ale już dziś efekty są zdumiewające.

Paroma kliknięciami możemy stworzyć grafiki, wygenerować nieistniejące postacie na grafikach, stworzyć piękne tło i gotowe projekty do udostępnienia w mediach społecznościowych, na blogach firmowych, czy też wykorzystać zbiór grafik z których później inne narzędzie AI wygeneruje nam z tego film wideo.

Jak używać Midjourney AI? Jak zacząć przygodę z generowaniem obrazów przez sztuczną inteligencję?

Aby korzystać z Midjourney musimy zaprzyjaźnić się z aplikacją Discord ponieważ na obecnym etapie projektu Midjourney nie ma własnego interfejsu na stronie www tylko wszystko odbywa się z poziomu serwera Discord, czyli aplikacji do budowania społeczności i komunikowania się pomiędzy użytkownikami. 

Discord jest w pełni darmowy i możemy skonfigurować tam konto w parę chwil. Na potrzeby artykułu nie będę tworzył dla Ciebie dokładnej instrukcji jak założyć profil na discordzie bo nie jest to temat dzisiejszego artykułu, oraz jest to bardzo intuicyjne. Od razu przejdźmy do tego jak krok po kroku używać midjourney w praktyce.

Wejdź na stronę midjourney:  https://www.midjourney.com/ to oficjalna strona projektu.

Następnie kliknij join the beta. Pojawi Ci się okienko, które przekieruje Cię do Discorda. Discorda możemy zainstalować jako zewnętrzną aplikację na naszym komputerze lub odpalić discorda w przeglądarce. Musisz dołączyć do oficjalnego kanału Midjourney i wybrać odpowiedni kanał w którym będziesz mógł wpisywać tzw. prompty (komendy) po których zostanie automatycznie wygenerowany zestaw 4 grafik do wyboru.

Aby przejść do wpisywania promptów musisz najpierw wybrać jakiś kanał na Discordzie. Polecam wejść w kanał dla początkujących. Kanały znajdziesz w pasku po lewej stronie aplikacji.

Gdy znajdujemy się już w kanale na discordzie midjourney musimy w pasku do wpisywania promptów wpisać:

/imagine i podać tytuł naszej grafiki, którą chcemy stworzyć przy użyciu aplikacji.

Następnie musimy chwilę zaczekać aż algorytm midjourney wypluje nam wyniki o które zapytaliśmy.

Po stworzeniu grafiki w panelu pojawią się nam dodatkowe ikonki.

U1, U2, U3, U4, ikonka odświażania i V1, V2, V3, V4.

Do czego one służą wyjaśniam w dalszej części artykułu.

Midjourney Prompt co to jest ?

Prompt to jest komenda (fraza), czyli to co wpisujesz prosząc sztuczną inteligencję o wygenerowanie grafiki. Tak samo prompty znajdziesz w chatgpt. To od twojej umiejętności wpisywania dobrych i dokładnych promptów będzie zależało jak dobre grafiki stworzy Ci AI. Uwaga! Na obecnym etapie grafiki, które tworzy midjourney nie są w wysokiej rozdzielczości jednak z kolejnymi update’ami ma się to zmienić.

Jak korzystać z przycisków U i V w Midjouney?

Przyciski U1, U2, U3, U4 dotyczą powiększania obrazków. Czyli jeśli podoba nam się konkretny obraz wybieramy, który chcemy sobie powiększyć. Za każdym razem Midjourney generuje nam 4 obrazy i guziki które znajdują się pod spodem symbolizują, którą grafikę mamy sobie powiększyć.

V1, V2, V3, V4 to warianty danego obrazu. Jeżeli, któryś obrazek nam się spodobał możemy wybrać opcję, która odpowiada danemu obrazkowi i AI wygeneruje nam 4 podobne grafiki do tej, którą wybraliśmy.

Czy midjourney jest darmowy?

Tak! Midjourney posiada wersję darmową i płatną. W wersji darmowej możemy wygenerować sobie 25 obrazów. Jeżeli dalej chcemy tworzyć niesamowite grafiki musimy wykupić sobie wersję płatną. 

Ile kosztuje Midjourney?

Jak więc kształtuje się cennik sztucznej inteligencji midjourney?

Cennik:

  • Free (bezpłatny, limit do 25 obrazów – świetny na start, aby zobaczyć możliwości midjourney)
  • Basic ($10 miesięcznie: limit do max 200 obrazów/miesięcznie)
  • Standard ($30 miesięcznie: brak limitów możemy tworzyć dowolną ilość grafik i ilustracji)
  • Pro ($60 msc: te same możliwości co w pakiecie Standard, ale większa swoboda szybkiego generowania grafik)

Midjourney – Pawa Autorskie

Regulamin mówi jasno, że jesteśmy właścicielem wszystkich obrazów stworzonych przez ai. W praktyce wszystkie zasoby jakie wygeneruje nam midjourney należą do nas. Są jednak wyjątki od tej reguły. Nie mamy praw autorskich do grafiki w momencie kiedy korzystamy z bezpłatnego planu lub jesteśmy korporacją generuje powyżej 1 miliona dolarów przychodu rocznego.

Podsumowanie

Sztuczna inteligencja potrafi tworzyć niesamowite rzeczy. Narazie jesteśmy na etapie, że to co ai stworzy musimy później obrobić i dodać na stronę internetową lub sociale. Jednak w przyszłości na 100% powstaną gotowe aplikacje, gdzie 2 kliknięciami wygenerujemy całą stronę internetową z zaimplementowanym szablonem graficznym.

Idą bardzo ciekawe czasy. Wszystkie programy sztucznej inteligencji będą zastępować ludzi i skracać czas pracy. Najważniejsze jest to śledzić tą technologię i się jej uczyć, aby nie wypaść z obiegu. Ci którzy będą śledzić trendy, narzędzia i umiejętnie z nich korzystać wygrają na tych wszystkich przemianach, które czekają nas w najbliższych latach.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?