Jak zmontować rolkę na instagramie za pomocą sztucznej inteligencji AI

25 lipca 2023

Odkąd Tiktok zdobył swoją ogromną popularność wszystkie platformy wideo skręciły w podobnym kierunku i wprowadziły pionowe formaty wideo. Dziś każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest umiejętność kręcenia i publikowania krótkich formatów wideo w postaci youtube shorts, instagram reels i tiktok. Sprawdź poradnik jak przyśpieszyć sobie pracę i montować rolki na automacie dzięki sztucznej inteligencji.

Aplikacje sztucznej inteligencji do montowania rolek na instagramie 

Aktualnie aplikacji do tworzenia efektownych rolek na IG są pewnie już setki. Na potrzeby materiału wrzucę info o tych na których ja pracuję:

  1. Opus.pro
  2. Captions (aplikacja mobilna na telefon)

Jak zmontować rolkę na instagramie automatycznie dzięki aplikacji opus.pro

Zacznijmy od aplikacji opus, która jest GENIALNYM wynalazkiem, który zmienia rzeczywistość marketingową. Aplikacja działa w ten sposób, że dajemy jej plik lub link URL do filmu długoformatowego z Youtube, a ona automatycznie zmontuje nam napisy, znajdzie fragment filmu z naszą gadającą głową, który należy powiększyć i dopasować do formatu pionowego. W ciągu kilku chwil apka wypluje nam kilkanaście rolek, które możemy wykorzystać na social mediach.

Aplikacja dodatkowo zasugeruje nam treści z największym potencjałem na duże zasięgi i pójście viralowo. Możemy to ocenić na podstawie parametru Score. Najlepsze rolki według aplikacji są wygenerowane na górze, a te słabsze stopniowo w dół.

Jedyna wada na ten moment, którą ma ta aplikacja to brak możliwości uploadu filmików bezpośrednio na platformy social media. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni i będziemy mogli publikować rolki na instagramie bezpośrednio z aplikacji opus.pro.

Jak zmontować rolkę w 60 sekund dzięki aplikacji Captions

Drugą ciekawą aplikacją jest Captions. Jest to apka na iphone IOS, gdzie ma ona sporo ciekawych funkcji AI. Za pomocą sztucznej inteligencji wygenerujemy super atrakcyjne napisy, ale też np. sprawimy że jeżeli podczas filmu nie patrzyliśmy się w kamerę to po włączeniu funkcji AI nasz wzrok będzie patrzył bezpośrednio w obiektyw. Możemy użyć funkcji wyszumienia tła bez wchodzenia w inne aplikacje, automatyczne zoom in, zoom out obrazu (przybliżanie i oddalanie), automatycznie wycinanie początku filmu i ogólnie fragmentów gdzie nic nie mówimy, generowanie podkładu muzycznego również unikalnego przy użyciu sztucznej inteligencji AI.

Aplikacja bardzo mi się podoba i montaż w niej zajmuje mi dosłownie 60 sekund.

Rolki generowane za pomocą sztucznej inteligencji Zasięgi

Jeśli martwisz się czy rolki generowane za pomocą AI mają mniejsze zasięgi to powiem Ci, że wszystko zależy od tzw. hooka na uwagę i treści filmu. Sztuczna inteligencja ma nam tylko ułatwić życie i z czasem wszystkie filmy i natywne aplikacje tiktoka i instagrama będą miały funkcje montażu AI. 

Narazie montaż za pomocą sztucznej inteligencji u kilku twórców może sprawić, że treści przestaną się wyróżniać i stopniowo będą generowały mniejsze zaangażowanie, ale głównym czynnikiem decydującym o zasięgach jest sama treść, ciekawy film, ciekawy twórca który fajnie opowiada, Call to action, aktywności pod filmem itd.

Nie bój się korzystać z AI. Niesamowicie ułatwia to życie 🙂

Jak zmontować rolkę na instagramie za pomocą sztucznej inteligencji – podsumowanie

Jeżeli chcemy wykorzystać nasze długie formy, aby zwiększyć ilość contentu i dotarcia do nowych widzów wystarczy że skorzystamy z aplikacji opus.pro. Jeżeli jednak mamy ambicję nagrywać dedykowany format pod krótkie formy wideo to dzięki Captions w kilka chwil zmontujemy pięknie wyglądającą rolkę i eksportujemy ją w 4k. Nawet bez specjalnego montażu po wrzuceniu napisów rolka i tiktok nadaje się do uploadu i wygląda efektownie. 

 

 

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?