Jak Nagrać Tiktoka? Poradnik jak zacząć nagrywać wideo na Tiktok. Opublikuj swój film w aplikacji tik tok.

Jak Nagrać Tiktoka? Poradnik jak zacząć nagrywać wideo na Tiktok. Opublikuj swój film w aplikacji tik tok.

22 kwietnia 2022
Z tego poradnika dowiesz się krok po kroku jak nagrywać filmy na aplikację Tiktok. Jeżeli nie wiesz jak zacząć, masz pewne obiekcje z wejściem na popularną chińską aplikację to z tego materiału dowiesz się wszystkiego co jest niezbędne, aby wystartować w tej sieci społecznościowej.

Skupię się na aspektach reklamowych, bo Tiktoka głównie używam do działań biznesowych z markami. Dzięki niemu generuję wyższą sprzedaż w naszych sklepach internetowych, oraz generuje leady.

Skrót artykułu:
  • Tiktok to mobilna aplikacja od chińskiego giganta, która kiedyś nazywała się musical.ly
  • Apka jest bardzo intuicyjna – omówienie wszystkich podstawowych opcji i ustawień
  • Najważniejsze informacje dla początkujących

Naucz się ustawiać reklamy na Tiktoku i wyprzedź konkurencje:

📌 Jak ustawić reklamę na Tiktoku – Przewodnik po płatnej reklamie Tiktok Ads >>>

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Czym jest Tiktok? (Dawniej musical.ly)

Zacznijmy od tego czym jest tiktok? Jest to bardzo popularna chińska aplikacja służąca do wrzucania filmików. Wcześniej apka nosiła nazwę musical.ly. Użytkownicy przewijają palcem w dół, aby wyświetlić następne wideo od kolejnego twórcy. Aby szybko rozwinąć konto na Tik toku należy tworzyć viralowe wideo, które dopasowuje się do panujących w aplikacji trendów.
Wielu twórców używa tego medium społecznościowego jako trampoliny do przenoszenia ruchu na instagram, gdzie tam następuje docelowa monetyzacja.

TikTok – jak zacząć korzystać z aplikacji Tiktok. Jak zacząć nagrywać tik tok i edytować wideo

Zacznij od wyszukania aplikacji na appstore lub google play (dawniej android market). Zainstaluj apkę i zarejestruj swoje konto.

Główny panel tiktoka składa się z 2 zakładek. Dla Ciebie i Obserwowani. Jak się pewnie domyślasz to w zakładce obserwowani znajdziesz filmiki od twórców u których zdecydowałeś się nacisnąć przycisk follow. Aktualnie follow to taki różowy plusik znajdujący się przy zdjęciu profilowym danego profilu.

 

Ikonka strzałki znajdująca się po prawej stronie w dolnym rogu pozwala nam udostępnić tiktoka danego twórcy np. w innych mediach społecznościowych lub pobrać film ze znakiem wodnym, który następnie można usunąć w innych aplikacjach.

Ikonka chmurki z 3 kropeczkami symbolizuje sekcje komentarzy. Jeśli chcesz odnieść się do filmu, który właśnie oglądasz klikasz w ten symbol i piszesz swój komentarz.

 

Czarny plus na białym tle na samym dole ekranu pozwala nam nagrać lub dodać wcześniej nagrany film. Wystarczy w niego kliknąć, aby bezpośrednio w apce edytować wideo bez wychodzenia do zewnętrznych narzędzi. Film możesz również eksportować, usunąć znak wodny i udostępnić na rolkach instagrama, youtube shorts, czy rolkach facebooka.

 

Przycisk nagrywania to te różowe kółko, który znajduje się po środku dolnej części ekranu. Wystarczy, że go przytrzymamy, aby rozpocząć nagrywanie. Kiedy zdejmiemy palec, otworzy się edycja materiału. możesz na tym etapie wybrać co chcesz robić dalej, możesz wybrać muzykę, lektora, podgłośnić, przyciszyć poszczególne ścieżki dźwiękowe, zmienić fragmenty filmu. Na kolejnym etapie po zatwierdzeniu masz możliwość dodania opisu i hashtagów. Dzięki temu dajesz dodatkowe informacje o swoim wideo, które może nie w sposób bezpośredni decydują o sukcesie filmiku, aby mogą mu pomóc zostać odnalezionym. Kiedy wszystko przebiegnie pomyślnie możesz cieszyć się już swoim pierwszym tiktokiem. Teraz wystarczy że wejdziesz na swój profil na oś czasu i odnajdziesz opublikowany film.

 

Filmy na tiktoku mogą być różnej długości. Na większości profili dostępne są filmy tiktok długości: 15 sekund, 60 sekund, 3 minuty. Na niektórych profilach pojawiła się już możliwość dodawania 5 minutowych wideo.

 

Kiedy uzyskasz 1000 obserwujących na tiktoku będziesz mieć możliwość organizowania Live na żywo. Dostęp do transmisji na żywo znajdziesz pod tą samą ikoną co dodawanie nowych klipów.

 

Pamiętaj! Zanim nagrasz wideo na tiktok zacznij od uzupełnienia swojego profilu i połączenia go z instagramem. Uzupełnij również BIO, dzięki czemu przekierujesz ruch i pozyskasz więcej danych o swoich widzach.

Jak nagrać viralowego tiktoka? Jak nagrywać filmy, które oszukają algorytm?

Co więc należy zrobić aby nagrać dobre wideo reklamowe lub film organiczny, który wbije się w algorytm i zyska kilkaset tysięcy wyświetleń lub więcej? Przede wszystkim postaw na bardzo dynamiczny montaż. Tiktok jest aplikacją w której od 2022 roku zaczęło się robić ciasno. Mamy tu wysyp nowych twórców i marek, które próbują zdobyć uwagę klientów. Wyróżnij się ciekawymi treściami. Nie musisz się wygłupiać i działać w branży rozrywkowej. Możesz rozwijać swoje konto tworząc merytoryczny, edukacyjny content lub promować swoje usługi, produkty.

 

Podczas edycji wideo rekomenduję dodawać ciekawą muzykę, która wzbogaci doświadczenie widza i sprawi, że z przyjemnością obejrzy cały filmik. Pamiętaj, że nagrywanie klipu nie musi odbywać się bezpośrednio na tiktoku. Możesz również dodać już wcześniej stworzony film np. na komputerze.

Największymi zasięgami cieszą się aktualnie 15 sekundowe filmy i najczęściej trafiają one do zakładki dla Ciebie. To właśnie trafienie do tej zakładki zagwarantuje Ci wysoki zasięg filmików.

 

Jakie hashtag dodać do swojego filmu, aby ułatwić odnalezienie naszego filmu przez użytkowników

Pamiętaj aby zawsze nawiązywać do tego co dzieje się na filmie. Dzięki temu pomożesz Tiktokowi zrozumieć o czym jest film. Kłamanie w opisie wcale nie pomoże Ci się wbić w dany trend. Używanie zbyt dużej ilości tagów zasłania ekran i widz nie może w pełni skupić się na oglądaniu.

W pierwszej kolejności skup się na kreacji, a dopiero później na czynnikach drugorzędnych.

Jak nagrywać na TikToku 2022 – podsumowanie

 

  1. Zapomnij o wstydzie. Bądź pewny siebie i mów o tym na czym się znasz.
  2. Nagrywaj ciekawe filmiki, które sprawią, że użytkownik będzie chciał oglądać je od deski do deski.
  3. Kiedy rozpocznie się nagrywanie zawsze patrz w kamerkę, a nie w podgląd ekranu.
  4. Nie zniechęcaj się, gdy Twoje filmy będą miały na początku niskie zasięgi.
  5. Ucz się ustawiania płatnych reklam na Tiktoku
  6. Śledź najnowsze trendy
  7. Szkól się w dynamicznym montażu

 

Tiktok to jedyne medium, które da Ci bardzo duże zasięgi mając 0 obserwatorów jeśli film będzie dobry i ciekawy. Jeżeli publikujesz nieregularnie Twoje zasięgi będą mniej przewidywalne. Raz Twój film zyska kilkadziesiąt tysięcy views, a raz kilkaset. Kiedy nauczysz się reżimu pracy i Twoje publikacje staną się regularny to i zasięgi zaczną być bardziej przewidywalne co będzie atrakcyjne dla reklamodawców i lokowania swoich produktów i usług.

 

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Przydatne artykuły, które pomogą Ci w budowaniu Tiktoka:

🔗 Jak Zarabiać na Tiktoku >>>

🔗 Jak Wybić się na Tiktoku >>>

🔗 Jak Ustawić Reklamy na Tiktoku >>>

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?