Jak Zarabiać na Tik Toku – 5 Najlepszych Sposobów

Jak Zarabiać na Tik Toku – 5 Najlepszych Sposobów

7 marca 2022
Tysiące osób marzy o tym, aby zarabiać przez Internet. Masa ludzi wie czym jest TikTok, ale mało kto potrafi na nim zarabiać. W tym artykule zdradzam tajniki na to jak możesz zarabiać na tiktoku nie mając olbrzymich zasięgów.

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Czy każdy na Tik Toku może zarabiać pieniądze?

Uważam, że każda osoba, która poświęci kilka miesięcy ciężkiej pracy będzie w stanie zarabiać sensowne pieniądze na tej platformie. Minimum takie jakie można otrzymać jako minimalne wynagrodzenie pracując na standardowym etacie.

 

Wbrew pozorom dochód na Tik Toku może być znacznie prostszy niż dla użytkowników instagrama. Przede wszystkim ze względu na wysokie zasięgi organiczne tego social media.

Zarabianie na TikToku – czy to realna opcja dla początkującego twórcy?

Początkujący twórcy również znajdą tu kilka ciekawych dróg i modeli biznesowych. Często fory dostają tutaj młodzi ludzie, którzy dużo lepiej są oswojone z contentem wideo i z nagrywaniem siebie. Nie mają oporów i wstydu, żeby wyjąć telefon i zacząć siebie nagrywać.

Pamiętaj, że nagrywanie siebie to tylko jedna z możliwych dróg. Możesz również świadczyć usługi dla innych firm.

Jakie są sposoby zarabiana na TikToku?

 

1. Influencer marketing – promowanie produktów innych firm

Możesz rozwinąć swoje konto. Być obserwowanym przez dużą liczbę fanów i sprzedawać miejsce na reklamy dla zewnętrznych firm. Jest to jedna ze standardowych metod monetyzacji twojego tiktoka. Będąc influencerem możesz także liczyć na darowizny lub wpłaty paypal za wykonanie różnych akcji podczas transmisji na żywo.

2. Tworzenie wideo dla firm – montaż, kamerowanie.

Jeżeli nie masz ambicji zostania influencerem, nie chcesz nawet pokazywać swojej twarzy to możesz świadczyć usługi. Przykładową usługą może być kręcenie filmów dla biznesu, a następnie montaż składający się z podkładania muzyki itp.

3. Ustawianie reklam na Tiktoku dla firm

Fantastyczną opcją na wysokie odchody z tiktoka jest nauczenie się systemu reklamowego Tiktok Ads i świadczenie usług polegających na pomocy innym przy konfiguracji reklamy. To pozwoli Ci pozyskiwać marki do współpracy nawet jeśli nie posiadasz followersów.

4. Stworzenie własnej marki produktów – sklep internetowy. Dzięki łatwym metodom na darmowe zasięgi + relatywnie tanim reklamom na tiktoku możemy otworzyć swoją własną firmą i pozyskiwać tam klientów. Jest to najpopularniejsza metoda jeżeli chcesz dojść do wysokich dochodów.

5. Współpraca z innymi tiktokerami. Możemy też założyć agencję influencer marketingu i pośredniczyć w wymianie pomiędzy zasięgowymi twórcami aplikacji tiktok, a firmami, które chcą ulokować swój produkt.

 

Najskuteczniej połączyć własne produkty i usługi, jednocześnie budować markę osobistą i listę obserwatorów, którzy przerzucami po różnych mediach społecznościowych na instagram i youtube.

Jak zarabiać na TikToku dzięki reklamom?

Od jakiegoś czasu najpopualrniejsza aplikacja ostatnich lat umożliwiła reklamodawcą dotarcie do swoich klientów za pomocą płatnych zasięgów. Reklamować może się każdy kto spełnia określone wymagania i ma minimalny budżet, który aktualnie wynosi 20 euro /dziennie.

System reklamowy Tiktok Ads przypomina nam ten znany z Facebooka. Warto jest zainteresować się mechanizmami i ustawieniami w panelu. Reklamy puszczamy z poziomu komputera. Pod kątem kreacji reklamowej teoretycznie nie musimy się kierować jak działa algorytm aplikacji jednak jeśli kreacja wideo będzie ciekawa, dynamiczna, będzie przykuwać uwagę to będziemy mogli liczyć na tańsze kliknięcia i lepsze wyniki biznesowe.

 

Zarobki na TikToku, czyli na jakie sumy mogą liczyć tiktokerzy ?

Stawki są dobierane indywidualnie i zależą one przede wszystkim od formy zarobków, którą wybierzemy. Kiedy mówimy o modelu biznesowym influencer marketing stawki za 1 tik toka mogą się od siebie bardzo różnić. Będzie to zależało od branży w której działa tiktoker, liczby obserwujących i potencjału zakupowego.

Najpopularniejsi twórcy zarabiają dziesiątki, a nawet setki tysięcy PLN miesięcznie.

Początkujący mogą liczyć na produkty w barterze lub kilkadziesiąt PLN za 1 filmik.

Jak zacząć zarabiać na Tiktoku?

Zacznij od instalacji aplikacji i oswojenia się z nią. Zaobserwuj kilka interesujących profili i zacznij tworzyć pierwsze tiktoki. Tiktok to aplikacja, która pozwala Ci zyskać nawet kilkaset tysięcy wyświetleń nie mając swoich fanów (followersów). W między czasie ucz się montażu i zacznij oferować firmom prowadzenie profili za prawdziwe pieniądze. Polecam tutaj formę abonamentową w której co miesiąc firma płaci Ci za obsługe konta. W między czasie cały czas rozwijaj swój profil i buduj markę osobistą. Obsługa kont na tiktoku to jedna z prostszych strategii na zarabianie pieniędzy na tik toku.

 

Jak widzisz w apce jest wiele możliwości zarabiania, a wysokość zarobków będzie zależała od metody którą wybierzesz i kompetencji jakie uda Ci się po drodze zdobyć. Możesz nawiązać współprace z najpopularniejszymi twórcami, możesz użyć najpopularniejszej na świecie aplikacji do promocji swoich usług lub samodzielnie stworzyć karierę tiktokera i kreować własne pomysły na zarobek.

 

Jeśli chcesz, abym ustawiał reklamy płatne na tiktoku dla twojej firmy umów się na rozmowę.

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?