Jak Zdobyć 10 000 obserwatorów na Tiktoku?

Jak Zdobyć 10 000 obserwatorów na Tiktoku?

3 sierpnia 2022
Tiktok to obecnie najszybciej rozwijająca się platforma ze wszystkich mediów społecznościowych. Stoi przed Tobą ogromna szansa zdobycia dużej popularności bez wydawania budżetu na reklamę. Sprawdź 10 sprawdzonych taktyk jak szybko zdobyć obserwujących na tiktok nawet jeżeli dzisiaj dopiero zaczynasz.

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Regularne publikacje Tiktoków

Zadbaj o regularność. Na tiktoku warto publikować nawet 3x dziennie. Kiedy zyskasz już sensowny poziom Twoje zasięgi się ustabilizują. Na początku Twoje filmy będą skakać zasięgowo jeden będzie miał kilkaset views inny kilkaset tysięcy. Regularność w tym medium jest bardzo ważnym czynnikiem, który pomoże Ci zbudować większą liczbę obserwujących.

Dynamiczny montaż filmów

Tiktok nie wybacza nudnym treściom. Twój film musi być ciekawy dla widza i dynamicznie zmontowany. Rekomenduję używać cięć co 2-3 sekundy tak, aby użytkownik nie zdążył się znudzić. Montuj filmy na telefonie. Bądź autentyczny. Wymyśl ciekawą kreację. Wideo powinno według mnie trwać maksymalnie 30 sekund i w ciągu tej pół minuty powinno dziać się maksymalnie dużo.

Jeżeli tworzysz na tik tok treści poradnikowe staraj się przekazywać ją w ciekawy sposób, tak aby Twoje treści nie tylko uczyły, ale również bawiły. Wielu użytkowników wchodzi do aplikacji po rozrywkę. Zapewnij swoim widzom relaks, a algorytm Ci to wynagrodzi dużą pulą wyświetleń.

Bądź kreatywnym twórcą

Na tiktoku liczy się pomysł. Osoby kreatywne bez problemu odnajdują się w tej aplikacji. Tutaj polecam sprawdzić profil mojego kolegi Tomka o nazwie bezpieczny trener. Zrobił on fenomenalną robotę tworząc konto na 100 000 obserwujących już w pierwszym miesiącu swoich działań.
Dodatkowo bardzo szybko zacząć na swojej obecności na Tiktoku zarabiać sensowne sumy pieniędzy.
Warto obserwować ten profil i czerpać z niego inspiracje.

Wezwanie do działania CTA

Pamiętaj o konkretnej strukturze Twoich wideo i zamieszczaj CTA na niektórych filmach. Dzięki temu znacznie szybciej zdobędziesz nowych obserwujących na tiktok. Wezwanie do działania zazwyczaj publikujemy na samym końcu materiału. Jeśli użytkownik Cię polubi bez problemu kliknie w plusik, aby zaobserwować konto.

Wezwanie do działania często powinno brzmieć w następujący sposób: Treść materiału + „obserwuj po więcej”.

Trendy na Tiktoku

Łatwym sposobem na to, aby zwiększyć liczbę obserwujących na swoim profilu jest nagrywanie filmików do panujących trendów. Filmy, które są w danym trendzie są chętniej promowane przez algorytm. Śledź który podkład muzyczny aktualnie często się pojawia i spróbuj zaistnieć nagrywając właśnie do tego audio.

Twórca, który zapoczątkuje dany trend spotka się z ogromną popularnością i szybko zbuduje konto, ale również influencerzy i zwykli twórcy którzy szybko się do danego trendu podłączą zyskają nową publiczność.

Twórz duety na Tiktoku

Spróbuj nagrywać duety ze znanymi influencerami. Dzięki temu część ich społeczności może przejść do Ciebie. Jeżeli użytkownik udostępni Ci możliwość nagrania duetu do filmu spróbuj swoich sił i zyskaj dodatkową uwagę odbiorcy dzięki znanej twarzy osoby, która znajduje się pod Tobą na filmie.

Crossuj się z innymi twórcami Tiktoka

Zapraszaj do nagrywek innych twórców i wymieniajcie się zasięgami. Dzięki temu wygrywają obie strony. Wszelkiego rodzaju kolaboracje są innym sposobem dotarcia do nowego widza. Wielu influencerów chętnie spotyka się na wspólne wideo. Jako mały twórca również możesz próbować robić różnego rodzaju współpracę, shipy, wspólne projekty.

Dodawaj Hashtagi na Tiktoku

Zasygnalizuj Tiktokowi o czym jest twój film. Machine learning świetnie rozpoznaje o czym są filmy, ale dając dodatkowe informacje za pomocą hasztagów mamy większe szansę, aby nasz film zyskał dodatkowy ruch. Rekomenduje się, aby do każdego filmu dodawać maksymalnie 4 hasztagi opisujące precyzyjnie o czym jest wideo. Nie dodawaj hasztagów, które nie są w żaden sposób związane z tym co znajduje się na filmie

Płatna reklama na Tiktoku

Jeżeli tiktok to nie tylko Twoje hobby, ale też biznes wykorzystuj płatne reklamy Tiktok Ads aby szybciej zyskiwać zasięgi i ruch na Twojej stronie Internetowej. Reklamy są aktualnie stosunkowo tanie, dzięki czemu możesz dotrzeć do nowych fanów na tiktok niewielkim kosztem.
Pamiętaj, aby treść wideo którą wykorzystasz do reklamy była mega angażująca i ciekawa. Jeszcze raz wróć do punktu dotyczącego kreatywności. Filmy, które promujemy za pieniądze muszą mieć odpowiednią strukturę i powinna za nimi stać jakaś głębsza strategia. Reklamy bardzo szybko pomocą Ci zdobyć więcej obserwujących. Oprócz tego przyczynią się do wzrostu ruchu na Twojej witrynie i większej ilości konwersji zakupowych. Aby ustawić reklamę Tiktok Ads musisz mieć co najmniej budżet na poziomie 80 PLN dziennie.

Promuj Tiktoka w innych Social Media

Wyjdź ze swoją aktywnością na inne social media i tam promuj i udostępniaj swoje filmy. Wykorzystaj Facebooka i Instagrama do promocji kanału na Tiktoku. Dodatkowo wykorzystaj materiały z Tiktoka do tworzenia instagramowych rolek Instagram Reels i rolek na Facebooku. Dzięki temu za jednym zamachem otrzymasz content na kilka platform.

Organizuj Live na żywo

Ilu obserwujących potrzebujesz, aby przeprowadzić transmisję na żywo? Po zdobyciu 1000 obserwujących uaktywni Ci się taka możliwość. Dzięki temu będziesz mieć możliwość budowania głębszych relacji ze swoimi odbiorcami. Oprócz Live dla swoich obserwatorów udostępniaj opowieści, czyli tzw. odpowiedniki instagram stories.
Live na żywo mają bardzo duże zasięgi i są chętnie reklamowane przez aplikacje. Jest to też sposób na zarabianie pieniędzy i zamienianie fanów na tiktoku w klientów.

Podsumowanie – Jak zdobyć 10 000 obserwujących na Tiktoku?

Tiktok to świetne miejsce do budowania społeczności. Aplikacja jako jedna z nielicznych wspiera twórców Tiktok dając im spore zasięgi organiczne. Możliwe jest zdobycie tysięcy obserwujących bez zaawansowanego marketingu i setek tysięcy na reklamy. Ważne jest, aby tworzyć wysokiej jakości treści, które uczą i bawią. Kiedy zrozumiemy jak działa algorytm to przed nami tylko regularna praca, aby spokojnie osiągnąć swój cel i zyskać dużą pulę fanów.

Staraj się tworzyć dynamiczne filmy, które przekazują maksymalną wartość w możliwie najkrótszym czasie 15-30 sekund. Kiedy już uda Ci się zdobyć wielu obserwujących na tik toku spróbuj zacząć zarabiać na swoich aktywnościach. Mając sporą liczbę fanów możesz zacząć dogadywać się z markami i lokować ich produkty podczas swoich filmików.

Dobrym sposobem na zwiększenie ilości obserwujących w tiktok jest dopalanie swoich filmów reklamą. Dzięki temu nie musisz zdawać się na algorytm. Pamiętaj jednak, że warto zachować podstawowe standardy które działają dla zasięgów organicznych.

Życzę Ci powodzenia podczas podróży z budowaniem konta na Tiktoku.

„Prowadzisz firmę i chcesz pozyskiwać klientów na Tiktoku? A może zależy Ci na zwiększeniu ilości obserwujących, którzy później zamienią się w płacących klientów? Pomagam takim firmom jak Twoja realizować cele biznesowe na Tiktoku dzięki płatnej reklamie. Wyślij do mnie maila na kontakt@tomaszguzik.pl lub po prostu zadzwoń na 602-727-263. Z przyjemnością Ci pomogę. „.

Przydatne artykuły, które pomogą Ci rozwijać się w tworzeniu krótkich WIDEO: 

🔗  Jak Wybić się na Tiktoku >>>

🔗 Jak Ustawić Reklamę na Tiktoku >>>

🔗 Jak Zarabiać na Tiktoku >>>

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?