Jak zaplanować posty na instagramie?

Jak zaplanować posty na instagramie?

16 lutego 2023

Prowadzenie profili w mediach społecznościowych może być bardzo angażujące oraz wymagać od nas nawet kilku godzin dziennie.
Czy istnieją jednak jakieś narzędzia, które umożliwiają nam prace nad mediami społecznościowymi w bardziej produktywny sposób, jednocześnie mniej angażując nasz czas? Tak, oczywiście!
W dzisiejszym odcinku poznasz 2 aplikacje, które pozwolą Ci oszczędzić nawet kilkanaście godzin w ciągu miesiąca na publikacji treści. 

Skrót artykułu:

  • Większość profili publikujących dużą ilość treści, korzysta z aplikacji umożliwiających planowanie ich publikacji
  • Aplikacje odpowiadające za planowanie postów często pozwolą oszczędzić Ci nawet kilkanaście godzin miesięcznie
  • Na rynku funkcjonuje obecnie przynajmniej kilkadziesiąt aplikacji odpowiadających za planowanie publikacji, masz zatem możliwość wybranie tej, która Tobie najbardziej odpowiada

Aby podnieść skuteczność swojego marketingu przeczytaj również wpis o najskuteczniejszych narzędziach marketingowych:

📌TOP 19 Narzędzi Marketingowych, które odmienią Twoje życie >>>

Creator Studio w Meta Business Suite

Narzędzie pochodzące bezpośrednio od facebooka, które umożliwia planowanie postów na instagramie, facebooku lub obu platformach naraz. Samo narzędzie jest intuicyjne i już po krótkiej chwili będziesz w stanie zaplanować swoje pierwsze posty. Jeśli nigdy nie wykorzystywałeś podobnych narzędzi do planowania postów na facebooku czy instagramie to uważam, że to narzędzie powinno spełnić Twoje oczekiwania. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że narzędzie jest bezpłatne, możesz wszystko zrobić z poziomu facebooka bez instalowania dodatkowych aplikacji co dla wielu osób jest bardzo istotną funkcjonalnością. 

narzędzie umożliwiające planowanie publikacji treści na facebooku oraz instagramie

Po zaplanowaniu postów masz możliwość wglądu do terminarza, który w prosty i czytelny sposób przedstawia zaplanowane lub opublikowane treści w ciągu ostatniego tygodnia. Ma możliwość za pomocą kilku kliknięć uzyskać dostęp do najważniejszych statystyk związanych z opublikowanym postem. Bardzo ułatwia to pracę nad facebookiem i instagramem zwłaszcza w przypadku, gdy ilość publikowanych treści w ciągu miesiąca jest naprawdę duża lub w momencie, gdy posiadasz kilka profili na instagramie oraz fanpage. 

Feed Preview for Insta Planner 

Darmowa aplikacja dla wersji mobilnej, posiadająca dodatkową funkcję podglądu naszej tablicy. Funkcja z pozoru bardzo prosta, będzie dla wielu osób ogromnym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu w przełączaniu się pomiędzy dwiema aplikacjami. Poza samą oszczędnością czasu może ułatwić zachowanie odpowiedniej spójności wizualnej, które jest szczególne istotne w wielu branżach oraz nadaje naszemu profilowi bardziej profesjonalny wygląd.

Podsumowanie

Obecnie na rynku istnieją dziesiątki aplikacji dedykowanych pod prowadzenie instagrama. Część z nich podpowiada hashtagi,
część pomaga w edycji zdjęć, a niektóre z nich pomagają w zachowaniu regularności oraz ciągłości treści.
To właśnie ciągłość oraz regularność treści w połączeniu z wysoką merytoryką odpowiada w większości przypadków za sukces na instagramie. Zatem szczególnie warto zainteresować się tego typu aplikacjami, które w większości przypadków są darmowe, spełniają swoje funkcję oraz mogą oszczędzić każdemu twórcy wiele godzin w ciągu miesiąca.
Autor: Wiktor Bernacki

Przydatne artykuły, które pomogą Ci w budowaniu większych zasięgów w social media.

🔗Jak zdobyć obserwujących na instagramie? >>>

🔗Jak promować rolki na instagramie? >>>

🔗Jak zdobyć 10 000 obserwujących na TikToku>>>

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?