TOP 19 Narzędzi Marketingowych, które odmienią Twoje życie

TOP 19 Narzędzi Marketingowych, które odmienią Twoje życie

25 grudnia 2022

Google Sheet 

Pierwszym narzędziem, które używam praktycznie każdego dnia jest Google Sheet. Jest to darmowy odpowiednik excela, który działa w chmurze. Jest to o tyle super narzędzie, że pozwala na wszelkiego rodzaju integracje z zewnętrznymi aplikacjami.

Dzięki temu za pomocą aplikacji zapier, make, pabbly możemy zrzucać wpadające Leady z różnych miejsc w kolumny „excelowskie”.

Bardzo często tworzymy takie pliki dla klientów i tam wpadają leady z reklam na Facebooku, Tiktoku itd. Facebook lead ads do dziś nie doczekały się natywnej integracji i musimy wykorzystywać narzędzia typu zapier, aby poprawnie połączyć arkusz z daną reklamą.

Narzędzie też może służyć do robienia opisów z rozmów z Leadami i stanowić taki podstawowy system CRM.

Zdecydowanie polecam korzystanie z Google Sheet w swojej codziennej pracy. Narzędzie, które warto znać zarówno w pracy handlowca jak i marketingowca.

Pipedrive 

Pipedrive to bardzo prosty i intuicyjny system CRM. Narzędzie to pozwoli Ci zarządzać kontaktami i gromadzić dane. Jedną z najważniejszych dla mnie funkcjii jest linia czasu po której możemy przesuwać potencjalnych klientów w zależności na jakim etapie ścieżki zakupowej się znajdują.

Narzędzie jest atrakcyjne cenowo i spełnia swoją rolę. Jest nieocenionym wsparciem w uporządkowaniu sprzedaży

 

Link do narzędzia >>>

Glorify app / Canva

Glorify to odpowiednik Canvy. Glorify App można czasem dorwać w licencji lifetime Deal (dożywotni zakup). W narzędziu stworzymy fantastyczne grafiki. Mamy możliwość wycinania postaci i przedmiotów z tła. Masa gotowych szablonów i polskich czcionek. Canva mnie nie przekonała i zdecydowanie częściej zaglądam do glorify app.

Jeżeli szukasz solidnego programu i nie interesuje Cię stały abonament poluj na appsumo na narzędzie glorify.

Ja oprogramowanie w dożywotniej licencji kupiłem za 50$.

Livewebinar

Livewebinar to najlepsze Polskie narzędzie do tworzenia webinarów i autowebinarów. Zdecydowanie przystępny cenowo soft do organizowania wydarzeń na żywo. Tutaj również udało mi się dorwać licencje dożywotnią na 500 osób.

Oprogramowanie jest dosyć intuicyjne i stabilne. W kilka chwil możemy wyklikać wydarzenie i promować je w swoich social mediach. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje spotkania były w 100% zamknięte to w mojej opinii Livewebinar jest obecnie TOP 1.

 

Link do narzędzia >>>

StreamYard

Streamyard jest alternatywą do Livewebinar. Pozwala nam tworzyć wydarzenia na żywo tylko tutaj wydarzenia są oparte o kanały social media. Nasze szkolenia mogą być organizowane np. jako transmisja na youtube. Streamyard wyróżnia się prostotą. Narzędzie jest łatwe jak konstrukcja cepa. W ciągu paru chwil jesteśmy w stanie wyklikać swoje wydarzenie na żywo. Wersja płatna pozwala nam na streamowanie w kilku miejscach jednocześnie dzięki czemu możemy znacznie poszerzyć nasze zasięgi.

Switchy

Switchy to narzędzie do skracania linków. Jest to odpowiednik bitly na sterydach. Switchy ma zdecydowanie więcej funkcji od popularnego bitly. Mamy tu możliwość dodania własnej subdomeny, dzięki temu linki są w oparciu o nasz adres url jaki sobie wymarzymy. Narzędzie posiada opcję włączania Deep linków, dzięki temu gdy ktoś klika w skrócony link na telefonie automatycznie włączy mi się dana aplikacja. Unikniemy dzięki temu sytuacji, gdy ktoś wchodzi np. w link na instagrama i musi wpisać hasła, żeby go otworzyć.

 

Switchy.io posiada też funkcję testów A/B. Dzięki temu możemy część ruchu skierować w 1 miejsce, a część ruchu w inne. Switchy posiada też funkcję opixelowania linku nawet jeśli nie linkujemy do naszej strony www. Możemy dla przykładu kierować ruch na onet.pl, dodać jakiś artykuł z onetu na grupę facebookową i każda osoba, która w dany link kliknie zostanie złapana naszym pikselem Facebooka, Google, Linkedina, Tiktoka.

 

Ostatnią bardzo fajną funkcją jest możliwość stworzenia linku na hasło. Możemy zamieścić jakieś pliki na danym URL i żeby na dany URL wejść należy wpisać hasło. Ja w ten sposób np. sprzedawałem kursy online.

Zdecydowanie polecam Ci ten skracacz linków. Każdy inny się chowa.

 

Oprócz opcji skracania linków w narzędziu mamy tzw. smartpage. Czyli możliwość tworzenia bardzo prostych landing page z odnośnikami do różnych miejsc w Internecie. Bardzo popularne np. do wykorzystania w BIO na instagramie. Dzięki temu 1 link prowadzi w kilka miejsc.

Truconversion

Genialne narzędzie, które poszerza analitykę znaną z Google Analytics. Narzędzie pozwala mierzyć ścieżki klienta na stronie tzw. funnels. Pozwala nam tworzyć mapy ciepła, mierzyć poziom scrollowania witryny, analizowanie rozmieszczenia formularzy, ale przede wszystkim nagrywa sesje użytkowników. Dzięki temu dokładnie możemy przyjrzeć się jak zachowują się użytkownicy na stronie zarówno na komputerach jak i telefonach komórkowych.

Narzędzie jest genialną alternatywą hotjar. Również korzystam z wersji lifetime deal kupioną na appsumo.

Landingi

Najlepsze narzędzie do tworzenia prostych stron lądowania. Na landingach aktualnie tworzę większość projektów. Landingi są świetne zarówno dla stron sprzedażowych jak i stron opt-in, gdzie chcemy pozyskać dane w formularzu. Np. pobierz darmowego ebooka, zapisz się na webinar itd.

Na Landingach możemy podpiąć swoją własną domenę, oraz mamy automatycznie wdrożoną podstawową analitykę i możliwość tworzenia testów A/B.

Landingi mają możliwość wgrywania kodów analytics, pixel.

Na upartego w tym narzędziu stworzymy całą stronę internetową dla klienta.

Narzędzie nie należy do najtańszych, ale bardzo usprawnia codzienną pracę i jest warte swojej ceny

 

Link do narzędzia >>>

UseArtemis

UseArtemis to narzędzie dla sprzedawców B2B, którzy zajmuja się prospectingiem i działaniami na zimno.

Narzędzi wykonuje za nas ogromną pracę pod kątem researchu i wyszukuje nam potencjalnych prospectów do których możemy kierować działania cold mailowe, cold calllowe.

Narzędzie pozwala nam wyszukać ludzi po firmach w jakich pracują, mieście w jakim pracują, jakie zajmują stanowiska itd. Narzędzie pozwala też na tworzenie kolejek cold mailowych. UseArtemis charakteryzuje się bardzo dobrym UXem, przyjemnością z użytkowania i szybkością działania aplikacji.

W przyszłości może to byś jedno z topowych narzędzi do prospectingu.

Polecam obserwować.

Todoist

Todoist jest bardzo prostym narzędziem do produktywności i zarządzania bieżącymi zadaniami. W todoist tworzymy zadania – taski. W sytuacji gdy jakieś zadanie zostanie wykonane zaznaczamy checkbox i zadanie znika z naszej listy. Takie taski możemy planować z wyprzedzeniem np. na cały tydzień. Narzędzie ma sporo darmowych funkcji. Zdecydowanie pomaga w pracy przed komputerem i nie tylko.

Mailerlite

Mailerlite to najlepsze narzędzie w stosunku ceny do jakości jeśli chodzi o email marketing. Narzędzie ma bardzo fajną dostarczalność i niesamowitą prostotę w użytkowaniu. Narzędzie jest bezpłatne do 1 000 subskrybentów. To pozwala solidnie przetestować narzędzie i nauczyć się go zanim wykupimy płatną wersję. Płatna wersja dodaje mapy ciepła naszych maili i pozwala gromadzić większą ilość adresów mailowych. Cennik jest bardzo przystępny i blisko 4x tańszy niż godny polecenia konkurent ActiveCampaign.

Mailerlite pozwala na testy A/B, tworzenie popupów, formularzy osadzonych, tworzenie stron landing page, integracje z woocommerce, shopify, zapier. Mailerlite pozwala tworzyć maile za pomocą graficznych bloków lub tworząc zwykłe maile tekstowe lub generowane w kodzie html.

 

Link do narzędzia >>>

Smsapi

Jedyne sensowne rozwiązanie na rynku Polskim do wysyłania masowych smsów. Posiada opcję gromadzenia baz numerów telefonów, umożliwia eksport baz z innych systemów np. z mailerlite, pozwala nam zaplanować wysyłkę maili dzięki czemu możemy wysyłać informacje o nadchodzącym webinarze np. 15 min przed, o kończących się promocjach itd.

 

Link do narzędzia >>>

Tubebuddy

Tubebuddy to niezbędne narzędzie dla osób, które są twórcami Youtube. Narzędzie wspiera nas w optymalizowaniu filmów na Youtube. Dzięki niemu nasze filmy będą lepiej się pozycjonować. Znajdziemy w nim frazy, które mają największy potencjał dla naszego kanału. Zobaczymy jak dana fraza jest konkurencyjna, oraz ocenimy jak dużo osób ją wyszukuje. Tubebuddy pozwala nam również wybrać tagi do naszych wideo. Zdecydowanie Tubebuddy miało wpływ na moje wyniki na Youtube. Tutaj mały trick dla osób, które chcą spróbować narzędzie. Kiedy Tubebuddy zapyta się ile twój kanał ma subskrypcji możesz „delikatnie skłamać” że masz poniżej 1000 subów (nikt tego nie sprawdza) i możesz cieszyć się narzędziem za kilkanaście PLN miesięcznie.

HappyScribe

HappyScribe to najlepsze narzędzie do tworzenia napisów do naszych filmów. HappyScribe pozwala również tworzyć z filmów i podcastów artykuły na bloga. Narzędzie jest bardzo intuicyjne i nie wymaga wielu poprawek. Po przetłumaczeniu filmu nawet na kilka języków możemy pobrać film w danym języku lub pobrać napisy w formacie SRT.

Narzędzie z kwartału na kwartał staje się jeszcze bardziej dokładne i popełnia coraz mniej błędów.

 

Link do narzędzia >>>

Liro

Liro to odpowiednik HappyScribe na telefony komórkowe. Liro kosztuje w okolicach 40 PLN / miesięcznie. Z racji, że nie chce mi się każdego filmu kopiować do happyscribe z telefonu na komputer to jeśli moje wideo to format pionowy na Tiktok, Reels, Shorts to używam Liro. Liro w kilka chwil wygeneruje Ci bardzo ładne napisy. Obecnie na telefony jest to najlepsza apka do tworzenia napisów jaką poznałem.

Capcut

Capcut to genialna aplikacja do tworzenia wideo na telefonie. Capcut używam gdy mam do zmontowania Tiktok, Reels, Youtube shorts. Capcut ma wiele wbudowanych funkcji, które sprawią że twoje wideo będzie dynamiczne.

Próbowałem korzystać z innych aplikacji do montażu na telefonie i zdecydowanie Capcut wygrywał pod kątem intuicyjności i prostoty, a jednocześnie posiada on dużą ilość funkcji.

Imovie

Imovie to narzędzie, które jest dostępne na narzędzia apple. Imovie działa w wersji mobilnej, oraz na komputerach Mac. Ja przede wszystkim używam wersji na Macbooki. To tam powstają moje wideo na Youtube. Narzędzie jest proste do nauczenia i posiada tylko najważniejsze funkcje. Problem w imovie jest z montażem bardziej rozbudowanych wideo ponieważ pozwala na dodanie tylko 2 ścieżek wideo na jednej linii osi czasu. Więc jeśli planujemy coś bardziej skomplikowanego odsyłam Cię do bardziej profesjonalnych rozwiązań typu final cut pro, adobe premiere, sony vegas.

 

Imovie doceniam za kilka funkcji automatycznie poprawiających jakość moich filmów. Wystarczy kliknąć różdżkę, aby nasze wideo zyskało lepsze kolory. Tak samo można pracować z dźwiękiem. W prosty sposób podbijam bas dzięki czemu dźwięk z mikrofonu brzmi jeszcze profesjonalniej. Dzięki imovie nie muszę spędzać wielu godzin na montowaniu wideo.

Zapier / Make

Zapier to narzędzie do automatyzacji. Dzięki zapier/make/ pabbly jesteśmy w stanie połączyć ze sobą wiele aplikacji w 1 spójny system. Przykłady co możemy zrobić za pomocą Zapiera:

1. Facebook Lead Ads Callpage

2.

a) Wypełnij formularz w mailerlite

b) wyślij te dane do Google sheet

c) wyślij sms z potwierdzeniem do klienta że wszystko przebiegło pomyślnie

d) 15 min później napisz o preferowaną godzinę z konta asystentki

e) wyślij powiadomienie na twój telefon o nowym leadzie

3. Zdobądź adres email w czatbocie tidio i wyślij do mailerlite, aby tam wystartowała kolejka mailowa

4. Dodaj film na YouTube i automatycznie stwórz napisy w HappyScribe + opublikuj film na grupach facebookowych z uwzględnieniem odstępów czasowych

5. Pozyskuj leady z użyciem Manychat i wysyłaj dane do Google sheet i callpage

6. Cold Maile – pozyskuj dane z narzędzia Albacross wysyłaj je do woodpeckera aby wysłać zimną wiadomość

7. Zamówienie na sklepie z określoną datą (cykliczne), a następnie follow up Sms i Email

8. Upselling email I sms po zakupie konkretnego produktu

9. Kiedy wpada do nas lead z różnych miejsc możemy automatycznie dodać go do CRM pipedrive

10. Skracanie linków w locie np. Do porzuconych koszyków zamówień

Loom

To narzędzie jest jednym z moich ulubionych. Loom pozwala nam na nagrywanie ekranu komputera + naszej gadającej głowy. W tym narzędziu wysyłam omówienie strony internetowej potencjalnego zakwalifikowanego klienta. Przedstawiam jak mogłaby wyglądać współpraca i co możemy zrobić na jakich warunkach.

 

Następnie generuje gifa, który automatycznie odpala wideo po kliknięciu. Później wysyłam taki gotowy materiał na email klienta i w smsie. Narzędzie loom wyśle Ci powiadomienie w momencie kiedy potencjalny klient obejrzy film. Działa to genialnie, bo wiesz czy klient obejrzał materiał. Mało tego, jeśli jest zalogowany na swoim mailu to pokaże Ci z jakiego maila ktoś obejrzał filmik.

Filmy są umieszczane na prostych landing page generowanych przez Loom. Za pomocą strony internetowej Loom możemy zarządzać materiałami i wyciągać wnioski z danych i statystyk.

Genialne narzędzie do prospectingu i działań na zimno.

BONUS : EASYCART

Ostatnim narzędziem o którym zapomniałem nagrywając wideo i wymyślając tytuł tego artykułu to bramka płatnicza Easycart. Easycart to bardzo proste narzędzie dzięki, któremu w szybki sposób wygenerujesz checkout ( stronę płatności ) do swojego produktu. Easycart posiada panel w którym stworzymy zarówno produkty o płatności jednorazowej jak i abonamentowej. Easycart oparty jest o stripe, a z kolei stripe ma współpracę z przelewy24. Co finalnie pozwala paroma kliknięciami mieć dostęp do płatności apple pay, płatności kartami, przelewy24 i blik natywnie wbudowany w checkout. Nie znam prostszego narzędzia do budowania płatności subskrypcyjnych abonamentowych. Wystarczy kilka kliknięć i możemy sprzedawać swoje produkty w abonamentach. Sam posiadam taki produkt. Jest to płatna grupa dla przedsiębiorców MASTERMIND.

Easycart ma niskie prowizje i jest to narzędzie bezawaryjne, bo oparte o potężnego gracza jakim jest stripe. To z poziomu stripe zarządzamy naszymi klientami i wypłatami.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?