Jak dodać napisy do filmu krok po kroku

Jak dodać napisy do filmu krok po kroku

7 listopada 2021

Dodawanie napisów ręcznie jest trudne i czasochłonne. Dzięki technologii i sztucznej inteligencji AI możemy dodać napisy do filmu w kilka chwil. Sprawdź jak to zrobić przy użyciu 1 prostej aplikacji.

Dodawanie napisów do filmu HappyScribe

HappyScribe to aplikacja, która pozwala paroma kliknięciami stworzyć napisy w formacie SRT do naszych filmów np. do filmu na Youtube, czy Facebooka. Dzięki temu oszczędzisz wiele godzin pracy każdego miesiąca. Ba! Są nawet ludzie zajmujący się profesjonalnie tworzeniem napisów i artykułów na podstawie podcastów i filmów na YT. Dzięki aplikacji HappyScribe możemy robić to znacznie szybciej.

 

 1. Załóż konto w aplikacji HappyScribe klikając w ten link >>>
 2. Po zalogowaniu do HappyScribe kliknij Upload new file
 3. System zapyta Cię, czy chcesz stworzyć transkrypcje filmu, czy tylko dodać napisy. Najczęściej będziesz wybierać opcję tworzenia napisów. To tam da się dodać napisy na istniejący plik wideo lub wygenerować napisy SRT do pobrania na dysk.
 4. Dodaj film do którego chcesz stworzyć napisy. Możesz połączyć aplikacją HappyScribe ze swoim kanałem na Youtube lub metodą drag and drop przeciągnąć z pulpitu film.
 5. Kiedy film poprawnie się załaduje zobaczysz w menu głównym kolejny pasek ładowania. To etap w którym HappyScribe tworzy napisy do Twojego filmu.
 6. Kiedy pasek ładowania skończy się ładować do końca należy kliknąć open
 7. W tym panelu masz możliwość edycji i poprawienia błędów jeżeli takie się przytrafią. Aplikacja HappyScribe jest bardzo dokładna i w porównaniu do konkurencji tych poprawek nie będzie specjalnie dużo.
 8. Następnie kliknij Download i wybierz format napisów, najczęściej będzie to format SRT
dodawanie napisow w aplikacji HappyScribe

Jak dodać napisy do filmu na Youtube?

 1. Aby dodać plik z napisami do filmu pobierz napisy w formacie SRT z aplikacji HappyScribe i przejdź do swojego kanału na Youtube
 2. Kliknij Youtube Studio
 3. Następnie przejdź do zakładki Napisy i wybierz film do którego chcesz dodać napisy
 4. Wybierz język w jakim chcesz wgrać napisy. Pamiętaj, że do Polskiego filmu możesz dodać napisy w różnych językach. Nie musisz ograniczać się do jednego języka.
 5. Kliknij Edytuj, a następnie +Napisy
 6. Popraw błędy
 7. Kliknij Opublikuj
dodawanie napisów na youtube

Co daje nam dodanie napisów do filmów?

Co daje nam opublikowanie filmu z napisami? Przede wszystkim ułatwiamy odbiór naszych filmów w social media bez dźwięku. Jadąc komunikacją miejską widz może wyświetlić film i uzyskać większość informacji po które przyszedł. Najczęściej miejscem, gdzie napisy nie są w 100% konieczne jest Youtube, tam dodajemy napisy w nieco innym celu o czym opowiem za moment.

Odtwarzacz Youtube pozwala nam na wyłączanie i włączanie napisów podczas oglądania.

Youtube to platforma na której spędzamy więcej czasu i z reguły wchodząc tam jesteśmy przygotowani na oglądanie z dźwiękiem jednak dodanie napisów do pliku wideo ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Jeżeli wgramy napisy w formie pliku srt, a nie napisu nałożonego na film dostarczamy jeszcze większą ilość danych do Youtube dzięki temu nasze filmy lepiej się pozycjonują, co przekłada się na większą pulę wyświetleń naszych filmów.

O tym jak dokładnie pozycjonować filmy na Youtube znajdziesz w przydatnych linkach.

Przydatne artykuły, które pomogą Ci w budowaniu lepszych LANDING PAGE

🔗 Jak pozycjonować filmy na Youtube >>>

🔗 Jak rozwijać kanał na Youtube >>>

🔗 Jak stworzyć swój PODCAST >>>

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?