Jak Rozkręcić Biznes na Youtube?

27 maja 2022
W tym artykule opowiem Ci dlaczego warto zainwestować czas i środki w budowanie firmowego kanału youtube.

Youtube to druga największa wyszukiwarka świata zaraz po Google. Mądre wykorzystanie tego medium jest w stanie zapewnić Ci potężną ilość klientów. Youtube to bardzo dojrzała platforma na której spędzamy mnóstwo czasu. Pomogę Ci przejść przez wszystkie wątpliwości i pokażę krok po kroku jak rozwinać firmę na Youtube.

Dlaczego akurat Youtube?

Youtube ma kilka cech, które trudno znaleźć w innych social mediach. Przede wszystkim ludzie na Youtube autentycznie szukają treści w wyszukiwarkach. Dzięki temu możemy zbudować widoczność na naistotniejsze dla naszego biznesu frazy i pasywnie pozyskiwać ruch.

Kiedy publikujemy film na Facebooku, czy Instagramie często żyje on 1 dzień.

Publikując wideo na Youtube mamy szansę, że będzie robiło nam biznes przez wiele lat.

Forma wideo to aktualnie najpopularniejszy format treści przeglądany w Internecie.

Wszystkie social media stawiają na wideo bardzo mocny nacisk. Powstał Tiktok, Instagram rolki, Facebook rolki. Wszędzie mamy wideo. Ogromnym atutem Youtube jest fakt, że widz wchodząc na youtube ma intencje do oglądania dłuższych treści. Stąd mamy szansę, że jeden użytkownik obejrzy nasz film nawet przez kilkanaście minut lub włączy kilka filmów po kolei i spędzi z naszymi treściami wiele godzin.

Jest to niewykonalne w innych socialach.

Pozycjonowanie filmów w wyszukiwarce Youtube – Taktyka 1

Zrób długi research i znajdź kilkadziesiąt najczęściej wpisywanych fraz przez Twoich klientów.

Przypuśćmy, że jesteś fizjoterapeutą. Wypisz wszystkie choroby i dolegliwości z jakimi zmagają się Twoi pacjenci.

Następnie rozwiązuj ich problemy nagrywając na ten temat filmy, które odpowiednio wyprodukowane mają szansę wyświetlać się na samej górze wyników wyszukiwania.

Twórz playlisty i powiązane ze sobą tematycznie odcinki. Spraw, żeby użytkownik, który raz trafił na Twój kanał obejrzał kilka odcinków i został Twoim wiernym fanem.

Taktyka SEO pozwoli Ci każdego dnia docierać do nowych użytkowników. Pasywnie! Za darmo!

Raz wykonana praca, która działa dla Ciebie cały czas.

Płatne promowanie filmów na Youtube – Taktyka 2

Drugą taktyką wartą rozważenia jest ustawienie płatnych reklam na Youtube. Dlaczego płatne reklamy są takie super? Ponieważ youtube pozwala na bardzo dokładne targetowanie. Możemy wyświetlać nasze reklamy na dokładnie wskazanych innych filmach konkurencji.

 

Dzięki temu możemy stworzyć merytoryczne wideo dokładnie celujące w problemy oglądających i uzyskać tanie wyświetlenia. Często już kilkaset zł miesięcznie wydane w reklamę na Youtube może przynieść super rezultaty.

Wywiady sponsorowane u zasięgowych twórców – Taktyka 3

Ostatnią taktyką, którą mogę Ci polecić jest nagranie wywiadu na zasięgowych kanałach w których możesz zaprezentować swój biznes. Dzięki temu w krótkim okresie czasu możesz dotrzeć do kilkuset tysięcy nowych odbiorców, którzy mają szansę dokładnie poznać Twoją firmę.

Sprytne ulokowanie Twoich usług lub produktów może wywołać lawinę zleceń.

Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie ze sobą wszystkich 3 taktyk i obserwowanie w którym kierunku rozwijać swoją obecność na Youtube.

Przydatne artykuły, które pomogą Ci w budowaniu biznes na youtube:

🔗 Jak pozycjonować filmy na Youtube >>>

🔗 Jak ustawić reklamę płatną na Youtube >>>

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?