Aplikacje do instagrama – top 10 najlepszych aplikacji

Aplikacje do instagrama – top 10 najlepszych aplikacji

21 sierpnia 2022

Instagram to serwis społecznościowy powstały w 2010 roku. Z roku na rok następował dynamiczny rozwój tego serwisu, który obecnie zrzesza tylko w samej Polsce ponad 10 milionów użytkowników! Dynamiczny rozwój serwisu oraz napływ nowych użytkowników powoduje, że serwis ten jest ciągle ulepszany, a sama ilość modyfikacji i zmian jest duża. Jak w tym wszystkim się odnaleźć? Jak działać w oparciu o aktualne trendy oraz które aplikacje wykorzystywać podczas swoich działań na tej platformie? Dziś o top 10 najlepszych aplikacji podczas prowadzenia instagrama.

Skrót artykułu:

  • Da się zbudować dużą społeczność w social media bez wykorzystywania zewnętrznych aplikacji
  • Aplikacje mają pomóc nam w optymalizacji któregoś z etapów procesu, jednak nie wykonają za nas całej pracy

Aby podnieść swoje wyniki przeczytaj również jak rozwinąć konto na Instagramie:

📌 Jak wybić się na Instagramie – PORADNIK Krok po kroku >>>

Jaki jest cel tych aplikacji?

Wszystkie przedstawione aplikacje w tym artykule, mają z założenia usprawniać poszczególne elementy procesu rozwoju swojego profilu w social media. Część z nich będzie odpowiadać za pomoc w zakresie przygotowania hashtagów, inne zaś będą odpowiadać za graficzny aspekt Twojego profilu. Aplikacje tutaj przedstawione nie są niezbędne podczas prowadzenia konta na instagramie, mają one za zadanie jedynie ułatwić lub przyśpieszyć ten proces.

Wiele dużych kont nie wykorzystuje z żadnych przedstawionych tutaj aplikacji, a mimo to działają z sukcesem.

 

Aplikacje do obróbki graficznej zdjęć czy wideo

Inshoot – aplikacja do edycji zdjęć i wideo, przeznaczona na telefony z systemem Android. Aplikacja sama w sobie jest darmowa i posiada szereg przydatnych funkcji dla internetowych twórców. Edytor wideo i zdjęć pozwala na podstawową edycję zdjęć oraz wideo. Podczas edycji w przypadku zarówno zdjęć jak i wideo można je dowolnie kadrować, upiększać za pomocą filtrów, poprawiać jakość czy dodawać tekst.

Lightroom CC– aplikacja umożliwiająca poddanie zdjęcia obróbce graficznej. Aplikacja sama w sobie jest bardzo intuicyjna i poradzi sobie z jej interfejsem każda osoba, mająca z tą aplikacją nawet pierwszy kontakt. Dzięki tej aplikacji będziesz w stanie uratować sporo zdjęć, które zostały choćby prześwietlone.

Retouch – aplikacja dedykowana do edycji zdjęć z jedną funkcją, którą pokochają wszyscy! Wyróżnikiem aplikacji Retouch jest fakt, że umożliwia ona retuszowanie zdjęcia i usuwanie obiektów czy osób! Zastanów się teraz – jak wiele zdjęć chciałeś wykorzystać w swoich mediach społecznościowych, jednak tak się nie stało ponieważ jakaś osoba weszła w kadr czy na zdjęciu znajdował się jakiś element, który nie powinien się tam znaleźć?

Canva– jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia grafiki, które posiada wiele darmowych szablonów do wykorzystania w różnych mediach społecznościowych. Aplikacja posiada wersję zarówno bezpłatną jak i płatną. Płatna wersja aplikacji spełni oczekiwania i funkcje większości twórców internetowych, które chcą tworzyć lub edytować swoje zdjęcia. Koszt wersji PRO wynoszący 49,99 zł jest również dość atrakcyjny, biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie, jakie oferuje to narzędzie.

Unfold – aplikacja dedykowana do edycji oraz poprawy graficznej naszych stories. Wersja bezpłatna posiada kilka dostępnych szablonów, które powinny wystarczyć większości osobom. Unfold zawiera szereg szablonów czy czcionek, które pozwolą wyróżnić się w instagram stories wśród nowych obserwujących i obecnych, którzy z dużym prawdopodobieństwem będą je uwielbiać.

 

Analityka

IconoSquare– aplikacja, która pozwala na śledzenie dużej ilości danych konta. Umożliwia ona zdobycie informacji m.in na temat waszych odbiorców, na jakie posty reagują oraz jakie są najlepsze godziny publikacji.

 

Hashtagi

Hashtag Inspector Pro – jedna z wielu aplikacji odpowiadających za generowanie hashtagów tematycznie związanych z postem. Zaletą tej aplikacji jest bez wątpienia jej przejrzysty interfejs oraz fakt, że bardzo przyśpiesza oraz zwiększa szanse na viralowość posta, który będziemy publikować.

Tagify – Best Hashtags for Instagram – jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiednich hashtagów, to ta aplikacja jest dla Ciebie idealna. Wybierasz kategorie postu i dostajesz propozycje kilkudziesięciu hashtagów wraz ze wskazaniem tych najpopularniejszych oraz wskazaniem ilości użyć danego hashtagu w mediach społecznościowych.

 

Planowanie publikacji

Planoly – aplikacja, którą docenią osoby prowadzące kilka profili na instagramie lub mających bardzo napięty harmonogram dnia. Aplikacja ta umożliwia zaplanowanie najbliższych publikacji na profilu, oraz przygotowanie z wyprzedzeniem najbliższych publikacji, które zostaną opublikowane w wyznaczonym terminie. Ta funkcja znacznie ułatwia zapanowania nad spójnością naszej tablicy oraz regularnością publikacji.

HootSuite-aplikacja umożliwiająca zarządzanie wieloma profilami społecznościowymi z jednego miejsca oraz publikację postów jednocześnie w kilku mediach społecznościowych. Ta funkcjonalność oszczędzi Ci setki godzin, które poświęciłbyś na ręczne publikowanie treści na instagramie. Aplikacja ta posiada 30 dniową darmową wersję próbną, po tym czasie za korzystanie z tej aplikacji będziesz musiał płacić 19 dolarów miesięcznie.

 

Podsumowanie

Wskazane w tym artykule aplikacje na instagram, to zestawienie, które pozwoli Ci zmaksymalizować szanse na rozwój swojego profilu i wzrost liczby obserwujących Twojego konta. Wskazane tutaj aplikacje pomogą zarówno w tworzeniu instagram stories jak i edycji wideo z pozycji telefonu. Pamiętaj jednak, że żadne aplikacje nie wykonają za Ciebie całej pracy. Mogą jedynie w pewien sposób cały proces przyśpieszyć i ułatwić- niczego jednak Ci nie zagwarantują.

Przydatne artykuły, które pomogą Ci podczas działań w social media 

🔗 Jak zwiększyć zasięgi na instagramie?

🔗Jakie hashtagi dodać na instagramie?

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?