Jak założyć firmową skrzynkę email?

Jak założyć firmową skrzynkę email?

30 maja 2022
W tym poradniku pokażę Ci krok po kroku jak założyć firmową skrzynkę e-mail (maila z własną końcówką ). Kiedy prowadzimy firmę lub chcemy, aby adres naszej skrzynki pocztowej brzmiał profesjonalnie i nadawał się np. do umieszczenia na stronie internetowej potrzebujemy zakupić domenę.

Jak kupić domenę na której założysz firmową pocztę?

Musisz wybrać dostawcę u którego możesz zakupić domenę. Tego typu usługi świadczą firmy hostingowe. Na potrzeby tego poradnika wybrałem dostawcę, którego ja używam na codzień prowadząc agencję reklamową.

Wejdź na stronę LH i w wyszukiwarkę wpisz nazwę Twojej domeny przykład:

 

mariolakowalska.pl

zabytkowemeble.pl

warsztatsamochodowy.pl

 

Jeżeli kupimy taką domenę będziemy mogli bez problemu założyć takie konta e-mail. Nazwa na początku przed nazwą domeny jest dowolna.

 

biuro@mariolakowalska.pl

kontakt@mariolakowalska.pl

info@mariolakowalska.pl

asystentka@zabytkowemeble.pl

mariusz@warsztatsamochodowy.pl

obsługa@warsztatsamochodowy.pl

 

Jak poprawnie kupić hosting i domenę znajdziesz w tym artykule >>>

Jak założyć konto e-mail za darmo

Kiedy posiadamy już hosting i domenę możemy bez problemów założyć darmowy adres e-mail. Zaloguj się do swojego panelu LH i kliknij w opcję SERWERY, a następnie DOMENY W DNS.

Poniżej wpisz nazwę swojej domeny i kliknij Dodaj Domenę.

jak dodać domenę na koncie hostingowym
Następnym krokiem będzie już założenie poczty e-mail. Przejdź do zakładki KONTA POCZTOWE i w miejscu na nazwę konta wpisz swój początek adresu email, który będzie przed nazwą domeny np.

kontakt, biuro, support, info.

 

biuro@nazwadomeny.pl

 

Wybierz hasło jakie chcesz mieć do logowania na swoją pocztę. Wybierz ile miejsca chcesz mieć na swoją skrzynkę firmową lub zostaw opcję domyślną. Na końcu kliknij przycisk dodaj konto. Hurra! Wszystko przebiegło pomyślnie 🙂

jak stworzyc firmowa skrzynke email

Jak zalogować się na firmowe konto e-mail?

Kiedy masz już założoną pocztę elektroniczną czas się na nią zalogować.

Wejdź na ten adres URL: https://poczta.lh.pl/

i wpisz w miejscu na login swój email, który przed momentem utworzyłeś i hasło. przykład mariusz@nazwadomeny.pl

panel logowania na skrzynke firmowa lh
Jeśli z jakiś przyczyn nie możesz zalogować się do panelu możesz zmienić hasło wchodząc jeszcze raz w konto hostingowe, serwery, konta pocztowe i odnajdując swoją skrzynkę możesz założyć nowe hasło.

Jeżeli uznasz, że panel pocztowy jest dla Ciebie nieintuicyjny i chcesz np. przekierować wszystkie wiadomości email na swoje konto gmail możesz bez problemów to wykonać. W Internecie jest masa poradników na ten temat. Znajdziesz je pod hasłem: „Jak przekierować maile firmowe na gmaila„.

 

Jak założyć skrzynkę e-mail dla początkujących?

Wiele osób jest mocno początkujących i mimo tego poradnika nie jest w stanie samodzielnie przejść przez proces zakładania poczty, a mimo to chcę prowadzić komunikację z klientami. Wtedy warto jest założyć konto email na gmailu. Nie jest to tak profesjonalne, ale pozwala nam na założenie skrzynki mailowej w prosty sposób.

Dodatkowo mamy do dyspozycji dużą pojemność skrzynki e mail.

 

Alternatywą dla gmaila są inni dostawcy np. o2, poczta wp, interia, onet. Możemy też wykorzystać outlooka.

Zakładanie konta google i gmail jest jednak bardzo proste i możemy spodziewać się mniejszej ilości spam i reklam niż u innych dostawców. Adres mailowy w przypadku innych dostawców ma końcówkę np. mariolakowalska@gmail.com, mariuszbiuro@gmail.com.

 

Aby założyć konto gmail wpisz w google frazę „gmail” i kliknij w przycisk utwórz konto.

Zostaniesz przekierowany do wypełnienia prostego formularza. Na kolejnym etapie zostaniesz poproszony o numer telefonu i datę urodzenia. Podawanie telefonu nie jest polem obowiązkowym. Kiedy nowe konto zostanie utworzone możesz je samodzielnie skonfigurować lub wybrać opcje domyślne.

Jak sam widzisz aby założyć konto pocztowe nie trzeba być osobą mocno techniczną, a sama obsługa poczty email nie jest trudna.

Jak optymalnie korzystać ze skrzynki e-mail?

Aby korzystać z poczty możemy wykorzystać aplikacje mobilne.

Idealnym rozwiązaniem jest założenie zarówno konta gmail prywatnego z którego korzystamy na co dzień, aby robić zakupy, zapisywać się do newsletterów, czytać bieżące wiadomości e-mail, a do obsługi firmy korzystać z konta powiązanego z naszą domeną wraz z przekierowaniem do konta gmail.

Dzięki temu wszystkie komunikaty firmowe spływają nam również na gmaila i możemy wysyłać wiadomości firmowe również z poziomu gmaila.

Wystarczy na etapie tworzenia wiadomości wybrać nazwę użytkownika (nadawcę) i to wszystko ! 🙂

Poprawnie skonfigurowane połączenie skrzynki firmowej z pocztą Gmail umożliwia przełączanie się w panelu nadawcy screen poniżej.

 

wybor nadawcy wiadomosci gmail

Jak stworzyć firmową stopkę email?

Istnieje dziesiątki programów, które pozwalają na tworzenie stopki. Są darmowe i płatne rozwiązania.

Ja swoją stopkę tworzyłem w programie Wise Stamp. Alternatywą może być opcja w Hubspot, czy inne aplikacje dostępne na appsumo.

 

Edytory stopek są bardzo intuicyjne i responsywne również na telefony komórkowe.

stopka email

Jak dodać załącznik do maila?

W zależności z jakiego klienta poczty korzystasz masz możliwość dodawania załączników do wiadomości.

W większości przypadków zadziała tutaj metoda drag and drop czyli przeciągnij i upuść. W niektórych przypadkach będziesz musiał nacisnąć przycisk dodaj załącznik i wybrać plik z dysku.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?