Jak skontaktować się z Facebookiem. Co zrobić, gdy Facebook zablokuje Ci konto lub zostaniesz zhakowany?

Jak skontaktować się z Facebookiem. Co zrobić, gdy Facebook zablokuje Ci konto lub zostaniesz zhakowany?

22 kwietnia 2022

Co zrobić, gdy Facebook zablokuje Ci konto lub zostaniesz zhakowany?

Często dochodzi do sytuacji, gdzie nasze konto reklamowe zostaje zablokowane, lub po prostu ktoś nas zhakował. Są też inne sytuacje sporne, gdzie potrzebujemy kontaktu z człowiekiem, a wysyłanie e-maili i odwołań nie pomaga lub otrzymujemy odpowiedzi w formie gotowych skryptów, które nie są odpowiedzią na nasze potrzeby.

Co wtedy należy zrobić i jak przebiegają procedury odzyskiwania konta.

Jeśli chodzi o instagram podczas wpisywania haseł wystarczy, że wybierzemy opcję że chcemy zresetować hasło. Kiedy ta opcja nie zadziała musimy wybrać opcję mówiącą o tym, że nasze konto zostało zhakowane i prosimy o kontakt z support.

Na naszą skrzynkę e-mail wpadnie powiadomienie od supportu i zostaniemy poproszeni w celach weryfikacji o wysłanie swojego zdjęcia, z kartką na której napiszemy podany przez support kod.

Wysłane zdjęcie musimy wysłać w odpowiedzi na wiadomość, którą otrzymamy od supportu instagrama. Wtedy musimy poczekać kilka godzin, aż otrzymamy odpowiedź z instrukcją jak zalogować się do konta.

Są jednak sytuacja sporne w kwestiach samego facebooka na które nie otrzymujemy kompletnie żadnej odpowiedzi. Wtedy z pomocą przychodzi czat z konsultantem facebooka.

Jakiś czas temu na tym czacie byli również pomocnicy z Polski, obecnie rekomenduję każdą wiadomość na support wysyłać w języku angielskim.

Jeśli nasze konto zostało zhakowane, zablokowane możemy taką wiadomość wysłać z konta naszego kolegi lub członka rodziny.

Kontakt z Facebookiem – jak otworzyć czat z konsultantem?

Musisz kliknąć w ten link :

https://www.facebook.com/business/help

Następnie zjechać na dół strony i odnaleźć opcję : Znajdź odpowiedzi lub skontaktuj się z działem pomocy.

Kliknij w przycisk Rozpocznij

panel rozpoczynania czatu z facebookiem
W tym kroku należy wybrać kategorię problemu z którym przychodzisz. W zależności jaki jest temat Twojego problemu wybierz odpowiednią zakładkę. Jeżeli nie masz pewności co wybrać, wybierz coś co wydaje Ci się najbardziej dopasowane do Twojej sprawy.

wybór kategorii problemu w celu skontaktowania sie z support facebook
Po wybraniu kategorii skieruj swój wzrok na dół strony i odnajdź przycisk:

Czat z przedstawicielem firmy.

przekierowanie do czatu z facebook support
Po kliknięciu znowu otrzymasz prośbę o sprecyzowanie problemu. Kiedy wypełnisz wszystkie niezbędne pola kliknij na dole przycisk: Rozpocznij czat.

szczególy i otatni krok przed rozpoczeciem rozmowy z support

Kiedy to zrobisz automatycznie zostaniesz przekierowany do facebooka i otworzy Ci się okno czatu z supportem.

Doskonale! Konsultanci odpisują stosunkowo szybko. Wyjaśnij swój problem i jeżeli nie otrzymasz satysfakcjonującej pomocy powtórz procedurę.

Czy muszę znać angielski, aby porozmawiać na czacie z konsultantem z Facebooka?

Support facebooka posiada w swoim zespole konsultantów z Polski, więc możemy komunikować się w języku PL. Jednak nie zawsze trafimy do Polaka i zdarzy się, że dużo skuteczniej będzie wysłać wiadomość po Angielsku.

Czy można wysłać wiadomość e-mail do Facebooka?

Tak, jednak warto zdobyć adres email do poszczególnego konsultanta wtedy możemy spodziewać się bardziej dedykowanego wsparcia niż pisząc na adresy email ogólne.

Jaki jest adres e-mail do Facebook support?

Najlepiej poszukać emaila do supportu na stronach facebooka lub wypełnić formularz i poczekać na odpowiedź żeby zobaczyć na jaki adres email warto pisać.

Dodatkowo może nam pomóc wtyczka hunter.io która pozyska za nas adresy mailowe zarejestrowane na domenie Facebooka. Ta opcja może być nieco trudniejsza z tego względu, że Facebook posiada bardzo dużą ilość zarejestrowanych skrzynek pocztowych.

A co jeśli nie masz żadnej opcji kontaktu z pomocą Facebooka?

Niestety musimy w tym wypadku próbować aż do skutku powtarzając tą procedurę nawet kilka razy w tygodniu aż otrzymamy odpowiedź od zaangażowanej osoby. Warto jest próbować o różnych godzinach, aby wstrzelić się w okienko kiedy komuś uda się odczytać wiadomość.

Trzymam za Ciebie kciuki i kibicuję Ci, aby Twoje problemy zostały rozwiązane.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?