Integromat – Poradnik, konfiguracja – tańsza alternatywa Zapier.com

Integromat – Poradnik, konfiguracja – tańsza alternatywa Zapier.com

28 września 2021

Czym jest Integromat ?

 

Integromat to narzędzie, które pozwoli Ci oszczędzić masę czasu, pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż w biznesie, oszczędzić setki godzin pracy, zmniejszyć strukturę personelu.

Integromat pozwoli Ci połączyć ze sobą setki aplikacji w 1 spójny system grający do jednej bramki.

Jeżeli jarają Cię automatyzację i w Twojej firmie jest wiele powtarzalnych procesów, które zajmują czas to Integromat jest świetnym narzędziem, które pozwoli Ci oszczędzić czas i zwiekszyć skuteczność działań.

Integromat nie jest jedynym narzędziem do automatyzacji. Jakiś czas temu napisałem artykuł o innej, popularnej aplikacji zapier. Znajdziesz go pod tym linkiem>>>

 Po co mi Integromat?

 

Najważniejszymi korzyściami z użytkowania Integromatu są tak jak wyżej wspomniałem:

 1. Potężna oszczędność czasu
 2. Możliwość dowożenia wyników przy mniejszej ilości zatrudnionych pracowników
 3. Lepsze procesy i łatwiejsza optymalizacja
 4. Wyższa sprzedaż, większa ilość leadów, większy LTV klienta
 5. Możliwość automatyzacji setek aplikacji bez konieczności zatrudniania programisty
 6. Wsparcie procesu lead generation

 

Integromat – przykładowe funkcje, TOP automatyzację w Integromat, które podniosą Twoje wyniki biznesowe

 1. Możliwość wysyłki personalizowanego smsa do osób, które wypełnią formularz
 2. Wysyłka followup do użytkowników, którzy wykonają jakąś akcje
 3. Upselling/ Crosselling
 4. Wysyłanie maili, smsów automatycznie generowanych na podstawie danych z innych systemów
 5. Łączenie aplikacji z naszym CRM firmowym
 6. Automatyczne dzwonienie do klienta w sytuacji, gdy wypełni formularz i poda swój telefon na stronie lub w reklamie Facebook lead ads (pozyskiwanie kontaktów) – wywołuje to efekt WOW

 Integromat cennik

Świetną wiadomością jest fakt, że Integromat nie należy do drogich narzędzi. Patrząc na cennik Integromatu widzimy kawa na ławę, że jest tanio w zestawieniu z konkurencją.

Są również narzędzia lifetime deal, które dają Ci dożywotni dostęp do automatyzacji, ale licząc na to ile w skali miesiąca wydamy na integromat i patrząc na ich ceny ewidentnie Integromat bardziej mnie do siebie przekonuje.

Dodatkowym plusem dla Integromat jest fakt, że często posiada dużo więcej integracji i możliwości niż inne narzędzia w opcji dożywotniego dostępu.

 

Cennik Integromat Pakiety:

FREE- 0$/ month 1000 operations, 100 MB data transfer, 15 minutes minimum interval

BASIC- 9$/ month 10,000 operations, 1GB data transfer, 5 minutes minimum interval

STANDARD – 29$/ month 40,000 operations, 20GB data transfer, 1 minutes minimum interval

BUSINESS – 99$/ month 150,000 operations, 70GB data transfer, 1 minutes minimum interval

PLATINUM – 299$/ month 800,000 operations, 220GB data transfer, 1 minutes minimum interval

CUSTOM – Need more? 800,000+ operations, 220GB+ data transfer, 1 minutes minimum interval

 

przedstawienie cennika w integromat.com

Biznes na autopilocie z narzędziem Integromat

Dzięki Integromat.com nasz biznes może skutecznie się skalować bez strachu, że nasze procesy się wysypią. Automatyzacja obsługi klienta, automatyzacja sprzedaży, możliwość docierania follwoupami do klientów bez możliwości popełnienia błędów, lead nurturing.

 

Jeżeli oswoisz się z rozwiązaniami Integromatu lub wynajmiesz specjalistę, który wdroży procesy za Ciebie Twój biznes będzie zasilany przez paliwo rakietowe. Prowadzenie firmy bez tego typu narzędzi w dzisiejszych czasach to mocne cofanie się do przeszłości. Porównałbym to jak używanie Windows XP w dzisiejszym czasie. Lub jak iPhone 12 vs. iPhone 6.

Oczywiście da się skutecznie prowadzić biznes bez tego typu narzędzia, ale koszty i czas są nieporównywalne. Konkurencja na autopilocie totalnie nas zdominuje.

 

Obawy związane z Integromatem i automatyzacjami

Jakie są obawy przy wykorzystaniu wszelakich automatyzacji, czatbotów i narzędzi typu zapier.com, czy też integromat.com. Zazwyczaj właściciele firm boją się, że kosztem automatyzacji spadnie jakość obsługi klienta, ilość potencjalnych leadów, obsługa posprzedażowa. Są uzasadnione obawy, że klient nie będzie odpowiednio zaopiekowany.

 

Moje doświadczenia są inne. W każdej firmie da się coś zautomatyzować. Wszyscy posiadamy w swoich organizacjach procesy powtarzalne na które wielokrotnie tracimy czas. Jeżeli użyjemy tego typu aplikacji w sposób mądry, przemyślany nie mamy się czego obawiać. Szczególnie w sytuacji, gdzie wydelegujemy tworzenie procesów specjalistom.

Projektowanie ścieżek przez specjalistę od marketing automation potrafi być wielokrotnie skuteczniejsze z tego względu, że my sami nie do końca się orientujemy jak wiele jesteśmy w stanie zautomatyzować i jak prosto możemy zwiększyć ilość lead i skalę naszego biznesu.

Zachęcam Cię gorąco do wszelakich konsultacji, wdrożeń w tym zakresie. Zmieni to twoją firmę nie do poznania.

Integromat vs Zapier- co wybrać ?

Integromat tak jak już wyżej wspominałem nie jest jedynym narzędziem tego typu. Drugą sporą konkurencją jest firma Zapier.

Jakie są wady i zalety obu rozwiązań i które narzędzie bardziej w mojej ocenie opłaca się wykupić?

Ogromnym plusem zapiera jest intuicyjność. Jeżeli współpracuje z mniejszymi firmami gdzie ilość automatyzacji jest na niższym poziomie, a cała struktura automatyzacji nie wymaga aż takiego rozbudowania z przyjemnością wybieram zapiera.

Wystarczy tutaj podstawa znajomość języka angielskiego i wykorzystanie tego poradnika >>>

W zapierze jest możliwość wdrożenia automatyzacji e-mailowej na podstawie Gmaila. Jeśli użytkownik wykona jakąś akcje zostawi nam adres mailowy, możemy odesłać mu wiadomość naszym Gmailem lub Gmailem naszej asystentki. Bez konieczności dokupowania żadnej innej opcji.

Integromat w tym zakresie przy bardzo zbliżonej konfiguracji prosi o konto Google suite (Google workspace), które jest dodatkowo płatne. Czyli jeżeli zależy nam na dokładnie takiej samej integracji to mamy do czynienia z pozorną oszczędnością.

W jaki sposób ja wykorzystuję tą konkretną automatyzację?

W sytuacji, gdy ktoś zapisze się do mnie na konsultacje otrzymuje 30 min później e-mail od mojej „fikcyjnej” asystentki z zapytaniem o której dokładnie godzinie ktoś życzy sobie żebym do niego zadzwonił.

Odpowiednio przygotowany email asystentki + stopka firmowa znacznie podnosi oczekiwanie na telefon i odrazu możemy wysłać użytkownikowi podstawowe informacje o rozmowie + gdzieś go odesłać wklejając link.

Tutaj integromat się nie spisał i cały czas system woła płatną wersję Google suite (Google workspace).

Drugą rzeczą fundamentalną, która przeszkadzała mi w Integromacie, ale została zażegnania był brak integracji z SmsApi.

Smsapi to narzędzie, które pozwala nam wysyłać smsy do klientów. Narzędzie na Polskim rynku jest niesamowicie popularne, mają praktycznie monopol na tego typu usługi pod kątem marketingu i biznesu. Otwieralność smsów jest bardzo wysoka więc chętnie z nich korzystam w swoich kampaniach.

Przez bardzo długi czas smsapi nie było dostępne do wyboru w Integromacie. Przez to aplikacja nie była w moich konfiguracjach aż tak przydatna jak zapier.

Dzisiaj się to zmieniło. Smsapi jest już dostępne przez co coraz częściej będę zaglądać do integromat.

 Jakie są więc zalety Integromatu?

Narzędzie jest sporym kombajnem i pozwala na bardziej rozbudowane automatyzację, które przydają się w większych biznesach. Mnogość scenariuszy i ich odnóg jest potężna.

Dodatkowo bardzo istotnym czynnikiem jest cena. Integromat jest dużo tańszy w porównaniu z zapierem co może mieć znaczenie w biznesach, gdzie mamy potężną ilość danych w przepływach w tzw. taskach.

 

Podsumowanie Integromatu

Jest to bardzo dobre narzędzie oferujące ogromną ilość możliwości jednak jest mało intuicyjne i przypadkowa osoba, która nie siedzi mocno w marketing automation i wdrażaniu tego typu procesów musi się mocno nagłówkować i praktycznie bardziej skomplikowane wdrożenia są niewykonalne dla przeciętnego Kowalskiego.

Zapier jest dużo bardziej intuicyjny, ma lepszy UX, jest mniej skomplikowany, ma jeszcze większą pule aplikacji możliwych do połączenia ze względu na swoją ogromną popularność w USA, ale jest drogi.

Wszystkie aplikacje, które powstają w USA pierwsze co to wdrażają możliwość integracji z zapier.

W wielu przypadkach będziesz zmuszony korzystać z tego rozwiązania.

Są jednak case, gdzie Integromat okaże się dużo lepszy i tańszy, a o tym głównie będzie decydować osoba odpowiedzialna za wdrożenie na podstawie swoich doświadczeń i kompetencji.

Pamiętaj, że w podstawowej wersji zarówno integromat i zapier są darmowe. Zanim zaczniesz wchodzić na plany płatne przetestuj, gdzie czujesz się lepiej.

 

Jeśli chcesz, abym wdrożył dla Ciebie automatyzację kliknij w przycisk.

Słyszymy się w Internecie !

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?