Jak usunąć tło ze zdjęcia w 10 sekund bez photoshopa

23 listopada 2021

Chcesz znaleźć prosty sposób na to jak usunąć tło ze zdjęcia tak by było przezroczyste? Jak często zdarza Ci się, że chcesz na dowolne tło narzucić zdjęcie postaci i nie wiesz jak to zrobić. Pamiętasz ile czasu zmarnowałeś na adobe photoshop, czy też gimpa i przeklętą funkcje lassa do obrysowania grafiki?

Mam dla Ciebie fantastyczną wiadomość. Tło zdjęcia możemy usunąć 1 kliknięciem w ciągu 10 sekund dzięki darmowym lub płatnym narzędziom.

Jak usunąć tło z obrazka i do czego może Ci się to przydać

Aby usunąć tło wystarczy, że zaznaczysz zdjęcie na pulpicie i metodą drag and drop przeciągniesz fotografię do narzędzia remove.bg lub klikniesz w przycisk upload image i wybierzesz plik. Narzędzie w dosłownie kilka sekund wytnie tło i pozwoli Ci edytować zdjęcie i nakładać różne inne tła.

Remove background działa w przeglądarce i jest zupełnie darmowy. Wadą bezpłatnej wersji jest niższa rozdzielczość zdjęcia. Aby pobrać zdjęcie z przezroczystym tłem w lepszej jakości zdjęcia musimy ponieść opłatę.

Remove.bg nie jest jedynym narzędziem do usuwania tła. W tej chwili tło obrazu można usunąć już nawet w canvie w wersji PRO. Ja jednak w codziennej pracy używam Glorify App, które robi fantastyczną robotę i usuwa tło ze zdjęcia z ogromną precyzją. Radzi sobie nawet z kobiecymi włosami co jak się pewnie domyślasz w photoshopie czy gimpie stanowiło nie lada wyzwanie.

remove bg program do usuwania tła ze zdjęć

Program graficzny w przeglądarce Glorify jest o tyle super, że po pozbyciu się tła możemy dokonać dalszej edycji pozostałej części obrazu. Możemy rozjaśnić sylwetkę, przyciemnić, nadać ciepłej lub zimnej barwy, dookoła grafiki nałożyć cień i wiele więcej.

Glorify służy również do wycinania przedmiotów do prezentacji na grafikach reklamowych lub do zdjęć produktów w sklepach internetowych.

program do usuwania tła ze zdjęć Glorify App

Do czego jeszcze może przydać Ci się wycinanie tła? Do wrzucania grafik na WIDEO. Do podmieniania tła na bardziej atrakcyjne. Do wszelkiego rodzaju reklam i postów w social media, do banerów na stronę www.

W jakim formacie zapisywane są zdjęcia bez tła?

Do zapisywania zdjęć bez tła używamy formatu PNG Transparent. Transparent oznacza, że nasze tło jest przezroczyste. Przy zapisaniu zdjęcia w zwykłym formacie PNG nasze zdjęcie będzie zawierało tło.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?