Własna Strona Internetowa Czy Fanpage Na Facebooku?

7 czerwca 2022

Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, czy warto zainwestować w postawienie strony Internetowej czy może na początku wystarczy tylko fanpage na facebooku. W tym artykule przejdziemy przez wszystkie Za i Przeciw i powiemy jakie przewagi konkurencyjne można uzyskać łącząc działania na Fanpage i własnej Stronie www.

Fanpage na Facebooku

Czy Fanpage na Facebooku ma sens w aktualnych czasach kiedy zasięgi organiczne ( darmowe ) są na absurdalnie niskim poziomie? Owszem ma! Bo dzięki niemu możemy dotrzeć do nowych użytkowników, którzy nie znają naszej marki przy użyciu płatnej reklamy.

 

Dziś Fanpage na Facebooku pełnią rolę bardziej wizytówkową, a ich główną rolą jest możliwość puszczania płatnych reklam przy ich użyciu.

Tworzenie wartościowych treści na Fanpage odeszło w zapomnienie. Dziś liczy się reklama płatna facebook ads.

 

Są przypadki biznesów, gdzie strona na Facebooku w zupełności wystarczy przez jakiś określony czas. Często np. biznesy beauty, które pozyskują klientów przez instagram i reklamę na FB są w stanie długo funkcjonować bez strony Internetowej.

Jednak te mocniej wyspecjalizowane biznesy inwestują w fundament i rozwijają swoją widoczność poprzez strony www.

Własna Strona Internetowa

Własna strona ma wiele zalet o których zapomnieliśmy, gdy wchodziły social media. Na stronie możemy zawrzeć znacznie więcej informacji niż w poście na Facebooku, bo mamy nieco większą uwagę czytelnika.

Własna strona pozwala nam wpiąć pełną analitykę dzięki narzędziu Google Analytics.

Oprócz analityki możemy zainstalować piksel Facebooka i docierać z reklamami na FB do osób, które były na naszej stronie Internetowej.

Strona www pozwala budować pasywny ruch przychodzący z wyszukiwarki. Tzw. ruch organiczny SEO.

Dzięki temu bez względu na to co dzieje się na social media każdego dnia ktoś znajduje naszą stronę wpisując określone frazy w wyszukiwarki.

Dobrym pomysłem jest prowadzenie i rozwijanie bloga firmowego. Dzięki temu będziemy pojawiać się na większą ilość zapytań w wyszukiwarce Google.

Strona Internetowa pozwala nam w łatwy sposób gromadzić listy mailowe, dzięki czemu możemy bezpośrednio pisać na skrzynki naszych klientów.

Główne atuty posiadania strony www:

  1. Pełna Analityka
  2. Ruch z wyszukiwarki SEO
  3. Łatwość budowania baz mailingowych
  4. Remarketing do osób, które były na stronie www

 

Co daje nam połączenie działań na stronie Internetowej razem z Fanpage na Facebooku?

Idealnym rozwiązaniem dla większości biznesów jest postawienie strony Internetowej i Fanpage na Facebooku. Dzięki temu możemy uzupełniać działania w social media wraz z korzyściami, które płyną z posiadania strony www.

Wachlarz możliwości znacznie się zwiększa i możemy reklamami docierać do osób, które były na stronie firmowej.

 

Posiadanie tylko i wyłącznie Fanpage w niektórych przypadkach się sprawdzi jednak większość poważnych biznesów od razu inwestuje w stronę www i o nią opiera swój marketing.

Strona Internetowa jest domem dla naszego biznesu i musi być skonstruowana tak, aby pozyskiwała klientów.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?

Jak promować rolki na instagramie?

Rolki na Instagramie zyskują niesamowitą popularność. Właściciele biznesów już wiedzą, że warto publikować Instagram Reels w...

Jak Zarabiać Na Swojej Pasji

Pasja to coś co pozwala nam wytrwać w biznesie nawet wtedy kiedy jest trudny okres. Nawet wtedy kiedy nie mamy wyników. ...

ODBIERZ BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak pozyskać 30 nowych płacących klientów w 7 dni

Co jeśli powiem Ci, że w przeciągu następnych 20 min dowiesz się jak znacząco podnieść sprzedaż w Twoim biznesie stosując techniki, które zna tylko 2% przedsiębiorców

Otrzymasz poukładaną wiedzę od A do Z w zaledwie 20 min. Nigdy wcześniej nie udostępniałem tego za darmo

Twoim problemem od dziś będzie ” jak obsłużyć aż tylu nowych klientów” i „co mam robić z tak dużym nadmiarem pieniędzy

Gotowy szablon do wdrożenia. Przetestowany w kilkunastu niszach. Jeśli Ci się nie spodoba zapłacę Ci za stracone 20 min życia. Mówię serio!!!

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE

Ucz się od praktyka i zyskaj certyfikat 📋