Jak tworzyć piękne grafiki do Social Media

Jak tworzyć piękne grafiki do Social Media

27 czerwca 2019
Canva jest to najpopularniejszy kreator online do tworzenia grafik. Posiada bogaty zestaw szablonów. Idealnie nadaje się do projektowania grafik do instagrama, facebooka, do tworzenia okładek do ebooków lub samych elementów graficznych w ebookach ze względu na możliwość duplikacji stron i możliwość zapisu projektu do PDF. W canvie zrobimy również banery na strony internetowe, bloga i możemy też użyć niestandardowych wymiarów grafiki.

Canva posiada wersję premium, która wprowadza kilka dodatkowych funkcjonalności i więcej szablonów. Możemy w niej tworzyć gify, korzystać z większej bazy szablonów i zapisywać projekty bez tła PNG.

2. Snappa.com

Snappa przypomina pod wieloma względami Canvę, ale według mnie przyjemność użytkowania, funkcjonalność i piękne szablony graficzne powodują, że pracuje się na niej po prostu lepiej. Ma kilka wad takich jak możliwość pobrania tylko 5 grafik miesięcznie w wersji FREE, brak możliwości duplikowania stron i problem z polskimi czcionkami, które należy wgrać sobie ręcznie to i tak zdecydowanie polecam to rozwiązanie każdemu kto zajmuje się grafiką bardziej profesjonalnie.

Ja korzystam z wersji Premium, która umożliwia mi projektowanie grafik bez tła i pobieranie nielimitowaną ilość grafik w miesiącu. Twoje grafiki dzięki snappie zaczną wyglądać na bardzo profesjonalne. Koniecznie sprawdź to rozwiązanie w wersji Free i jeśli tak jak mi spodoba Ci się wygoda pracy w tym narzędziu nie zastanawiaj się i przejdź na wersję premium. Premium kosztuje 451 PLN na 12 miesięcy, więc raczej nie jest to wygórowana kwota, a bardzo ułatwi nam codzienną pracę.

3. Remove.bg

Tworzysz grafiki do social media i potrzebujesz wstawić wyciętą postać bez tła na Twoją grafikę, a nie znasz się na obsługiwaniu Gimpa czy Photoshopa? Ten fenomenalny portal zrobi to za Ciebie. Jeżeli tło na Twoim zdjęciu nie jest bardzo różnorodne to bez problemu w ciągu 5 sekund wytniesz postać z tła i pobierzesz plik w png, który możesz wykorzystać do projektowania grafiki w canvie lub snappie. Jest niestety jedna mała wada. W wersji Free możemy pobierać tylko 1 grafikę w rozdzielczości 4k i resztę grafik w znacznie gorszej jakości. Nasze grafiki dalej będą wyglądać ładnie, ale będzie widać troszkę obniżoną jakość postaci.

Remove.bg jest fenomenalny ze względu na intuicyjność edytor drag and drop i szybkość działania. Wycięcie postaci z tła trwa dosłownie 5 sekund. Jeżeli nie jesteś bardzo zaawansowanym twórcą contentu to ta opcja wycinania postaci z tła wystarczy Ci w zupełności i sam z niej często korzystam.

4. Smartmockups.com

Jeden z lepszych portali z mockaupami, gdzie możemy przygotować wizualizacje naszego produktu. Potrzebujesz opakowania 3d twojego produktu, potrzebujesz zaprezentować jak wygląda Twoja książka, kubek, czy kurs online? Smartmockaups bardzo ułatwi Ci pracę i w zupełności wystarczy do stworzenia pięknego mockaupu. Otwórz konto testowe i sprawdź, jak to rozwiązanie ułatwi Ci pracę. Świetnie sprawdzi się w przypadku sklepów Internetowych z produktami cyfrowymi.

5. Logomakr

Jest to narzędzie do projektowania logo. Bardzo wygodne rozwiązanie posiadające kilka fajnych funkcjonalności. Jeśli potrzebujesz zrobić samodzielnie logo dla Twojej firmy i nie chcesz wydawać na to spróbuj popracować w Logomakr. Ikonki, symbole, które przydadzą się przy projektowaniu takiego logo możesz również pobrać z zewnętrznych źródeł i wgrać je do Logomakr. Ja osobiście korzystam z Flaicon o którym powiem za chwilę.

6. Hatchful.shopify.com

Dzięki Hatchful stworzyć logo dla Twojej firmy nie mając nawet pomysłu jak powinno wyglądać. Wybierz branżę i nazwę swojej firmy, a aplikacja stworzy dla Ciebie wiele propozycji, które możesz później zmodyfikować i nadać własnej kolorystyki. Jeżeli cierpisz na brak czasu i wiedzy technicznej to te rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie.

7. Pixabay.com

Pixabay Baza zdjęć do komercyjnego wykorzystania. Spokojnie możesz korzystać z dostępnych w tej bazie zdjęć i wykorzystywać je zarówno w swoich social media jak i na stronach Internetowych Twoich i Twoich klientów. Wpisz odpowiednie hasło, a pixabay wyszuka zestaw zdjęć, które będą Ci odpowiadać.

8. Pngtree.com

Świetne miejsce do pobierania bezpłatnych plików PNG. Jeżeli chcesz narzucić jakiś element na wcześniej przygotowaną grafikę po prostu wpisz odpowiednie hasło i pobierz interesujący Cię element bez tła.

9. Easel.ly

Potrzebujesz stworzyć infografikę? Dzięki Easel.ly masz bardzo ułatwioną sprawę. Wybierz interesujący Cię szablon i edytuj go według swoich potrzeb. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i intuicyjne. Twórz atrakcyjne infografiki przyciągając uwagę Twoich odbiorców.

10. Flaticon.com

To o Flaticon wspominałem przy omawianiu Logomakr. Tutaj znajdziesz piękne ikonki, które mogą Ci posłużyć do tworzenia logo lub też do umieszczania ich na strony Internetowe. Mamy tam mnóstwo różnych ciekawych wariacji i kolorów, oraz szeroki wybór rozdzielczości w jakich chcemy pobrać naszą ikonkę.

11. Myecovermaker.com

Świetne narzędzie do stworzenia wizualizacji Twojego ebooka, opakowania. Oferuje kilka fajnych szablonów w wersji bezpłatnej. Narzędzie jest bardzo intuicyjne. Możemy stworzyć grafikę w Canvie i nałożyć ją w odpowiednie miejsce w Myecovermaker i w prosty sposób wygenerować wizualizację produktu. Następnie możemy gotowy produkt pobrać w PNG bez tła i nałożyć na inną grafikę. Właśnie w tym narzędziu stworzyłem okładkę do mojego ebooka ” Jak zwiększyć sprzedaż o kilkaset % w Twoim sklepie Internetowym”, który znajdziesz na mojej stronie.

Podsumowanie

Podsumowując otrzymujesz ode mnie gotowy zestaw narzędzi z których na co dzień korzystam pracując przy swoich projektach i przy firmach moich klientów. Każde narzędzie ma swoje plusy i minusy dlatego sprawdź je wszystkie i sprawdź co Ci najbardziej odpowiada. Jeżeli znasz jeszcze jakieś narzędzia, które ułatwiają pracę marketera przy tworzeniu grafik to koniecznie daj mi o tym znać, a na pewno uaktualnie ten wpis.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?