Jak pozyskiwać leady sprzedażowe – 3 genialne techniki pozyskiwania dużej ilości ciepłych kontaktów w 2022 roku

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe – 3 genialne techniki pozyskiwania dużej ilości ciepłych kontaktów w 2022 roku

22 października 2021

Dzisiaj każdy uważa się za eksperta pozyskiwania leadów sprzedażowych i tworzenia procesów lead generation. Prawda jest jednak taka, że większość osób nie szuka nowych pomysłów tylko bazuje na tych samych schematach prześcigając się w budżetach reklamowych.

Metody, które tu zaprezentuje nie są powszechnie znane i obstawiam, że 99% firm nie stosuje tego typu zagrywek. Cały szczęście! Bo dzięki temu ja, moi klienci i moi czytelnicy mogą wyprzedzać konkurencje wdrażając te techniki.

Cieszę się niezmiernie, że mogę Ci o tym opowiedzieć.

📌 3 Potężne Techniki, które zapewnią Ci Gigantyczną Ilość Leadów WIDEO >>>

Skrót artykułu:

  • Zwiększ ilość leadów o kilkadziesiąt % dzięki kampanii viralowej z aplikacją Leadpal.net
  • Automatycznie podmieniaj opisy na kilkuset filmach na Youtube i przekieruj ruch na stronę www
  • Dzięki albacross, zapier i woodpecker zbudujesz automatyczny lejek generujący pasywną sprzedaż
  • Użyj DmSales do stworzenia listy z danymi kontaktowymi (adresy email i numery telefonów do firm w określonych branżach) 2 kliknięciami

Aby pozyskiwać więcej leadów przeczytaj również ten artykuł:

📌 Jak szybko pozyskać pierwszych 30 klientów >>>

 

Jak pozyskiwać leady – aplikacja leadpal.io , generuj leady za pomocą gmaila i facebooka

Pierwszą metodą, która totalnie zmieni punkt widzenia jest aplikacja leadpal.io. Uważam, że ta metoda jest skierowania głównie do leadów b2c i nie do końca sprawdzi się w b2b, chociaż kto wie 🙂

Na czym polega fenomen tej aplikacji? Możemy pozyskiwać leady przy pomocy najpopularniejszych aplikacji typu gmail, konto na facebooku, linkedin, twitter.

jak pozyskać leada przy użyciu aplikacji leadpal

Jak to działa? Wpinamy link wygenerowany przez aplikacje pod dowolny przycisk lub link, klikamy połącz i automatycznie adres mailowy, imię i nazwisko delikwenta wpada do naszej bazy.

System posiada kilka prostych fukncji do gromadzenia, filtrowania kontaktów. Ma pełne integracje z narzędziami typu zapier, czy mailerlite.

To nie jest wszystko! Leadpal pozwala nam na tworzenie treści viralowych. Chcesz zyskać masę darmowych leadów dzięki lead magnet? Leadpal niesamowicie to ułatwia. Pozwala na dowolną edycję strony podziękowania, która zaprasza do udostępnienia naszych treści w zamian za prezent.

Przykład:

  1. Potencjalny klient zapisuje się na webinar.
  2. Po wypełnieniu formularza automatycznie jest przenoszony na stronę podziękowania
  3. Tam widzi, że jest do odebrania prezent jeśli udostępni wskazany przez nas link w social media i jeśli ktoś z tego linku się zarejestruje. Dla przykładu możemy dać osobny prezent za udostępnienie, osoby za zapis 2 osób z jego linku. Ta metoda potrafi zwiększyć ilość kontaktów o kilkadziesiąt % nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów reklamowych.
  4. Po spełnieniu warunków system wysyła email z nagrodą. Leadpal mierzy kto dokładnie wykonał zadanie i możemy to sprawdzić i odfiltrować.

Jak pozyskiwać leady na youtube – potężna ilość ciepłych kontaktów 1 prostym trickiem

Wyobraź sobie sytuację w którym Ty lub Twój partner biznesowy posiadacie kilkaset filmów na Youtube. Być może współpracujecie z influencerem, który posiada kilkaset materiałów. Te filmy są oglądane każdego dnia w różnej puli wyświetleń. W każdej minucie pojawiają się nowi widzowie z filmów polecanych i wyszukiwarek.

Wystarczy prosta edycja i podklejenie w sposób automatyczny linka do twojej oferty, strony lądowania, czegokolwiek.

Jeśli np. chcesz wypromować webinar, aby pojawiło się na nim dużo osób podlinkuj stronę zapisu i paroma kliknięciami Twoja strona zyska kilkaset linków i potężny darmowy ruch.

Przetestuj tą metodę. Jeżeli nie znasz nikogo z kim mógłbyś przeprowadzić taką współpracę koniecznie podziałaj wysyłając zimne maile do interesujących Cię osób, które gromadzą już jakąś społeczność.

 

edytujemy masowo do wszystkich wideo opis

Pozyskiwanie leadów b2b dzięki narzędziu DMsales, materiał bonusowy

To nie wszystko! Przygotowałem dla Ciebie bonusowy moduł w którym daje Ci gotowca wspierającego inne sposoby na generowanie leadów. DMsales to narzędzie, które pozwala wygenerować dla nas pełną listę adresów e-mail, oraz kontaktów telefonicznych do firm z konkretnych branż. Możesz dotrzeć do swojej grupy docelowej bez tworzenia landing page, bez seo, bez facebook lead ads. Po prostu twój handlowiec generuje listę kontaktów z branży np. restauratorzy w gdańsku, a aplikacja wypluwa wynik.

 

Oczywiście nie są to gorące kontakty, ale mamy już punkt zaczepienia do pracy bez żmudnego researchu. Narzędzie pozwala też wysłać do wygenerowanych danych kontaktowych mailing więc nie ma potrzeby wychodzenia poza system. Opcje wyszukiwania kontaktów są bardzo dokładne i pozwalają dotrzeć do potencjalnych klientów biorąc pod uwagę ich lokalizację, branżę i parę innych wskaźników dzięki, którym możemy wywnioskować jakie usługi te firmy świadczą, oraz jakie mają zainteresowania ich właściciele.

 

Pozyskanie leadów sprzedażowych – Podsumowanie

Marketing Internetowy pozwala nam pozyskiwać wartościowe leady, ale bardzo często robiony jest źle. Sposobów na pozyskiwanie leadów jest wiele, ale chodzi o wyważenie i optymalizacje kanałów, które generują nam dużo leadów, leady dobrej jakości i nie zajmują dużo czasu. W tym artykule skupiłem się na metodach, które nie zajmują nam czasu wcale lub bardzo mało stąd diabeł na miniaturce.

 

Możesz oszczędzić wiele godzin i pozostawić codzienne postowanie w mediach społecznościowych. Dzięki tym diabelskim technikom zaczniesz skutecznie pozyskiwać leady i będziesz mieć możliwość zaprezentowania się ze swoimi produktami i usługami nie wydając tony pieniędzy. Zapełnisz swój lejek sprzedażowy tak by dział sprzedaży miał pełne ręce roboty.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?