Jak pozyskiwać klientów na Youtube?

15 października 2022

Youtube to obecnie jeden z najskuteczniejszych kanałów do generowania klientów online. Korzystając z moich sprawdzonych praktyk raz na zawsze przestaniesz martwić się zbyt małą ilością klientów. No to co – zaczynamy?

 

Zoptymalizuj kanał youtube pod pozyskiwanie klientów

 

Zanim zaczniesz pozyskiwać klientów najpierw musisz zoptymalizować kanał, aby ludzie którzy wejdą na kanał mieli szansę podjąć jakąś interakcje z Twoją firmą.

Przygotuj baner kanału w którym powiesz w jaki sposób można się z Tobą skontaktować i w czym pomagasz. Jest to pierwsze co widzą użytkownicy po wejściu na twój kanał. Zleć stworzenie baneru grafikowi niech zrobi na Twoich widzach wrażenie.

Uzupełnij wszystkie informacje kontaktowe. Daj link do swojej strony lądowania w opisie kanału. Wpisz numer telefonu i połącz swoje social media i linki do www.

Dbaj o spójne miniaturki na kanale, które będą budowały wizerunek Twojej marki. 

 

Call to Action na każdym filmie

 

Każdy Twój film powinien mieć uporządkowaną strukturę. Efektowne wejście, które zachęci do oglądania filmu. Następnie wjeżdza rozwinięcie i temat główny. Na końcu daj CTA co ma zrobić widz po obejrzeniu filmu. U mnie jest to mocne wezwanie zadzwoń, aby otrzymać pomoc w marketingu. Dzięki temu codziennie generuje leady ze starych filmów, które są perfekcyjnie zoptymalizowane pod wyszukiwarki.

Call to action użyj zarówno mówiąc głośno co ktoś ma zrobić, ale też w formie graficznej podczas filmu i na końcu.

 

Organizuj Live na żywo

 

Polecam przynajmniej raz w miesiącu organizować otwarty Live na żywo na który ściągniesz ludzi za pomocą reklamy na Facebooku i bazy mailowej. Transmisje na które przychodzi kilkaset osób zazwyczaj są bardzo fajnie promowane przez algorytmy Youtube i jest szansa, że wbijemy się w wyszukiwarkę.

Transmisje charakteryzują się wysokim watchtime dzięki temu oprócz prezentacji wiedzy merytorycznej możesz lokować swoje produkty i usługi. Dzięki regularnym transmisją na żywo podbijesz też znacznie ilość subskrypcji. Dzięki temu część widzów może zostać z Tobą na stałe.Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?

Jak promować rolki na instagramie?

Rolki na Instagramie zyskują niesamowitą popularność. Właściciele biznesów już wiedzą, że warto publikować Instagram Reels w...

Jak Zarabiać Na Swojej Pasji

Pasja to coś co pozwala nam wytrwać w biznesie nawet wtedy kiedy jest trudny okres. Nawet wtedy kiedy nie mamy wyników. ...

ODBIERZ BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak pozyskać 30 nowych płacących klientów w 7 dni

Co jeśli powiem Ci, że w przeciągu następnych 20 min dowiesz się jak znacząco podnieść sprzedaż w Twoim biznesie stosując techniki, które zna tylko 2% przedsiębiorców

Otrzymasz poukładaną wiedzę od A do Z w zaledwie 20 min. Nigdy wcześniej nie udostępniałem tego za darmo

Twoim problemem od dziś będzie ” jak obsłużyć aż tylu nowych klientów” i „co mam robić z tak dużym nadmiarem pieniędzy

Gotowy szablon do wdrożenia. Przetestowany w kilkunastu niszach. Jeśli Ci się nie spodoba zapłacę Ci za stracone 20 min życia. Mówię serio!!!

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE

Ucz się od praktyka i zyskaj certyfikat 📋