Czatboty na Instagramie – Jak Stworzyć Swojego Czatbota na Instagramie

Czatboty na Instagramie – Jak Stworzyć Swojego Czatbota na Instagramie

18 czerwca 2021

Czatboty do tej pory były kojarzone przede wszystkim z messengerem, oraz z czatami na stronach internetowych, gdzie klient mógł uzyskać odpowiedzi na swoje pytania bez konieczności angażowania supportu.

Wszystko zmieniło się w roku 2021, gdzie popularne rozwiązania do chatbotów udostępniły nowe funkcjonalności pozwalające spiąć czatboty również na Instagramie.

Jakiego narzędzia użyć do tworzenia czatbotów na Instagramie

Pierwszym elementem o który należy zadbać to dobór narzędzia w którym opracujemy naszego chatbota. Ja osobiście rekomenduje Manychat. Uważam, że jest to najlepsze narzędzie do tworzenia chatbotów w ekosystemie facebooka i ig. Jeżeli używasz innego rozwiązania typu chatfuel nic nie szkodzi. Lepiej pracować w środowisku, które już znasz i rozumiesz. Dodatkowym atutem jest, że z poziomu 1 narzędzia będziemy mogli spiąć zarówno boty na messengerze jak i instagramie. 

Jak połączyć swój instagram z aplikacją Manychat 

Kiedy masz już wybrane narzędzie należy podpiąć swój Instagram do strony firmowej na Facebooku. Skonfiguruj integracje tak, aby wiadomości, które otrzymujesz na Instagramie pojawiały się na fanpage w sekcji wiadomości.

Następnie przejdź do aplikacji Manychat i w integracjach kliknij połącz z instagramem. 

Kiedy Twoje konto zostanie połączone poprawnie możesz przejść do różnych automatyzacji.

Funkcje czatbotów na Instagramie

  • Automatyzacja, która automatycznie będzie odpisywać użytkownikom kiedy ktoś skomentuje dowolnie wybrany przez Ciebie post
  • Automatyzacja, która automatycznie będzie odpisywać użytkownikom, którzy odpiszą lub zareagują na Twoje Instastories.
  • Możesz stworzyć automatyczną obsługę klienta z sekcją najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi

Jak wykorzystać czatboty na Instagramie w celach biznesowych

Czatboty sprawdzą się genialnie w firmach, które mają dużo komentarzy i zapytań ofertowych na priv. Dzięki temu znacznie odciążymy naszą obsługę klienta, podniesiemy satysfakcje. Przyśpieszymy proces kwalifikacji leadów. 

Czatboty na instagramie sprawdzą się genialnie w sytuacji, gdy nasza marka współpracuje z influencerami. 

Dzięki wykorzystaniu botów jesteśmy w stanie podnieść sprzedaż naszych produktów nawet o kilkaset % w zestawieniu z tradycyjną kampanią. Wyobraź sobie sytuacje, że influencerka wrzuca tradycyjny post lub konkursowy w którym stoi z Twoim produktem i wywołuje dyskusje w stylu: Skomentuj, aby xyz …

Wybucha fala komentarzy. Każda osoba, która udzieliła komentarz otrzyma spersonalizowaną wiadomość od influencerki na automacie w stylu.

Hej <nazwa profilu> nazywam się Imię Nazwisko. 

Piszę do Ciebie a propo komentarza, którego udzieliłaś pod moim najnowszym wpisem.

Jest mi bardzo miło, że zdecydowałaś się wziąć udział w konkursie.

Tutaj jest Twój kod rabatowy, który będzie aktywny tylko dzisiaj do 23:59

Wejdź na stronę : link i w miejsce na kod rabatowy wpisz : <nazwaprofilu>, a bardzo miło się zaskoczysz.

Wszystkiego dobrego

Imię influencerki

Połącz swój system sklepowy z manychat lub aplikacją zapier tak, aby automatycznie generować kody rabatowe na podstawie nazw profili, które skomentowały wpis. Jeżeli nie wiesz jak dokonać takiej integracji służę dla Ciebie pomocą.

Pomyśl jak potężne zaangażowanie jesteś w stanie wygenerować, gdy każda osoba otrzyma spersonalizowaną wiadomość od swojej ulubionej influencerki. Dodatkowo każda osoba, która udzieli komentarza trafia do Twojego systemu CRM wraz ze zdjęciem profilu, często imieniem i nazwiskiem. Dzięki integracji możesz poprosić taką osobę o dodatkowe informacje typu adres email, czy też numer telefonu. 

Wszystkie dane w czasie rzeczywistym jesteś w stanie wysyłać do arkuszy Google, smsapi, systemu mailingowego i wielu innych systemów, które podniosą konwersje Twojej kampanii z influencerem.

Podsumowanie

Czatboty na Instagramie zmieniają zasady gry i są bardzo pożądanym usprawnieniem na które czekały marki. W Polsce temat czatbotów jest tematem niszowym, a co dopiero jeżeli mówimy o integracji z Instagramem. Prawdopodobnie jako pierwszy i jeden z niewielu w kraju wdrażam czatboty na IG. Dzięki temu zebrałem doświadczenie, które pozwala mi jeszcze sprawniej wykorzystywać to narzędzie do podnoszenia wyników biznesowych.

Jeżeli chcesz porozmawiać o czatbotach na Instagramie kliknij poniższy przycisk i zarezerwuj rozomowę. 

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?