Clubhouse – Co to jest? Jak zainstalować? Nowe social media z potencjałem na zdobywanie wiedzy i robienie biznesu?

Clubhouse – Co to jest? Jak zainstalować? Nowe social media z potencjałem na zdobywanie wiedzy i robienie biznesu?

3 lutego 2021

Dosłownie kilka dni temu świat obiegła informacja, że pojawiła się nowa aplikacja Clubhouse, która może wnieść coś bardzo ciekawego do kanałów Social Media. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli uczestniczyć w sposób bardzo aktywny rozmawiając przez mikrofon telefonu z innymi uczestnikami, będziemy mogli zdobywać wiedzę, słuchać ulubionych ekspertów na żywo, a dodatkowo możemy przetestować czy to narzędzie ma potencjał sprzedażowo-biznesowy.

Zapraszam Cię do przygody z aplikacją Clubhouse. Jest to jeden z pierwszych w Polsce artykułów na temat tej apki. 

Jak zainstalować aplikację Clubhouse

W chwili pisania artykułu aplikację można zainstalować spełniając 2 warunki. Być może czytasz ten artykuł dużo później i te warunki już Cię nie obowiązują, więc musisz to zweryfikować u siebie 🙂 

Aplikacja działa na systemach IOS, więc musisz być posiadaczem telefonu marki Iphone. Niesamowicie ciekawa historia, oddzielenie użytkowników od osób posiadających inne marki telefonów. Android póki co musi obejść się smakiem i będzie to kolejny powód do dogryzania sobie w ramach żartów.

Musisz otrzymać zaproszenie, aby założyć profil. Jeśli nie masz zaproszenia to musisz obejść się smakiem. Aplikacja pozwala na założenie konta bez zaproszenia, ale nie będziesz mógł wejść i zobaczyć co ma w środku tylko wyskoczy Ci napis, że musisz zaczekać i otrzymasz powiadomienie.

Najlepiej jest zapytać w swoich social media np. Na linkedinie czy ktoś posiada zaproszenie do clubhouse i je po prostu sobie zdobyć.

Każdy użytkownik otrzymuje 3 zaproszenia, które może dowolnie dystrybuować.

Jeśli Twój kolega posiada jeszcze jakieś zaproszenia wystarczy, że odpali aplikacje, a następnie kliknie symbol koperty i wybierze Ciebie z listy kontaktów, a otrzymasz Smsa z zaproszeniem.

zaproszenie do zainstalowania aplikacji clubhouse

Twoim zadaniem będzie jedynie kliknąć w ten link, pobrać aplikację i wypełnić 3 proste rubryczki. 

Musisz podać swoje Imię i Nazwisko.

Przepisać kod liczbowy, który apka wyślę Ci smsem po wpisaniu Twojego numeru telefonu.

Musisz podać nazwę swojego profilu. Ja wpisałem po prostu @tomaszguzik

To wszystko! Jesteś już w aplikacji. Teraz wystarczy, że wybierzesz interesujące Cię osoby i tematy do obserwowania. 

Będzie mi bardzo miło jeśli zaobserwujesz mnie wpisując po prostu tomasz guzik. Na pewno będę czynnie korzystał z aplikacji do dzielenia się wiedzą na tematy biznesowe, marketingowe, sprzedażowe w internecie.

Uzupełnianie profilu w aplikacji Clubhouse

Aplikacja pozwala nam na stworzenie swojego BIO, oraz połączenie konta z innymi social media. Tutaj mamy możliwość połączyć się z twitterem i instagramem.

wypełnianie profilu w clubhouse

 

Zachęcam Cię, aby zrobić to przy pierwszym kontakcie z aplikacją. Nie zapomnij oczywiście dodać swojego zdjęcia profilowego. Ja korzystam z tego samego zdjęcia co w innych social media, aby ludzie szybciej mnie kojarzyli i rozpoznawali.

Jak dołączyć do pokoju w clubhouse?

W zależności od tego kogo obserwujesz i w jakich tematach zainteresowań się obracasz będziesz otrzymywać na głównej zakładce aplikacji różne rekomendacje pokoi do których możesz dołączyć.

Możesz też kliknąć duży zielony przycisk na samym dole apki: +Start a room i masz do dyspozycji stworzenie pokoju w 3 opcjach.

Open, social, closed. Oprócz tego dodajesz temat pokoju.

Apka w obecnej wersji jest po angielsku, ale jest na tyle intuicyjna że szybko powinieneś opanować wszystkie jej funkcje.

Kiedy wybierzesz sobie jakiś pokój do którego, chcesz dołączyć Twoim oczom ukażą się użytkownicy, którzy są w środku. Klikając ikonki na dole możesz poprosić o głos i samemu dołączyć się do audycji lub opuścić pokój.

Szanse jakie stoją przed aplikacją clubhouse

Jest to coś nowego, świeżego. Bardziej interaktywnego. Aplikacja szczególnie zyskiwać będzie w okresie lockdownów, ale nie tylko.

Możesz eksplorować ją jako jeden z pierwszych użytkowników na Polskim rynku.

Póki co aplikacja zrzesza bardzo sensowne osoby zainteresowane technologią, biznesem. Nie ma tam obecnie spamu.

Są tam bardzo sensowni ludzie i jest potencjał biznesowy do pozyskiwania kontaktów, wspólników, partnerów, klientów.

Aplikacji można używać zamiast radia i poczuć się, że Ci ludzie są gdzieś blisko obok Ciebie i pomogą Ci zwalidować Twoje pomysłu lub po prostu czegoś ich nauczysz.

Być może tradycyjny model radia zostanie stopniowo wyparty przez Clubhouse? Kto wie zobaczymy!

Marketing Clubhouse

Aplikacja ma bardzo ciekawy model pozyskiwania użytkowników. Zrobili to odwrotnie niż wszystkie inne social media. Żeby dołączyć musisz mieć zaproszenie, które nie jest tak łatwo dostać, bo każdy ma ich ograniczoną ilość więc musi wybierać kogo zaprosić.

Dochodzi więc aspekt unikatowości. 

Dodatkowo obecnie apka nie działa na androidach co pozwala użytkownikom apple poczuć się lepiej, fajniej, premium.

Będę bardzo mocno przyglądał się tej aplikacji. Obecnie w ramach ciekawostki. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi szybciej zainstalujesz apkę i nauczysz się ją mądrze wykorzystywać.

Tomasz Guzik

Co jeszcze warto przeczytać?