Czym są czatboty messengera? Są to wielofunkcyjne roboty z którymi możemy porozmawiać z poziomu messengera. Możemy gromadzić listy użytkowników tak samo jak na newsletterze, z tą wielką różnicą, że na messengerze z racji tego, że jest on niezwykle popularny w Polsce to otwieralność wiadomości potrafi sięgać aż 99,7%. To niesamowite jak jest to skuteczne i rozbudowane narzędzie do pracy dla marketerów i sprzedawców.

Z poziomu messengera możemy gromadzić leady ( adresy email, numery telefonów). Możemy integrować bota z naszymi kampaniami w Facebook Ads, możemy stworzyć swój własny sklep internetowy na messengerze i dokonać płatności! Zarezerwuj wizytę u fryzjera lub dentysty nie wychodząc z Facebooka. Wystarczy, że wejdziesz na jego fanpage i klikniesz odpowiednią datę i godzinę. Nie wiesz jak dojechać do ulubionej restauracji? Dzięki czatbotowi możesz sprawdzić lokalizację.

Czatboty messengera to jedno z najpotężniejszych narzędzi do generowania ruchu i sprzedaży. Uwielbiam spędzać godziny na testowaniu nowych funkcji i rozwiązań. Zbuduję dla Ciebie maszynkę do generowania leadów. Poniżej przedstawiam schemat Quizu, który zbudowałem dla jednego z moich klientów, który aktualnie generuje leada w okolicach 1 PLN, przy koszcie pozyskania numeru telefonu 2-3 PLN !

Czatboty to idealne narzędzie do generowania ruchu na naszych witrynach internetowych, budowania stałej relacji z bazą naszych odbiorców i klientów, do informowania o nowych artykułach, materiałach, produktach. Jeśli narzekasz na niskie zasięgi organiczne na Twoim Fanpage koniecznie musisz wdrożyć czatbot, który będzie podbijał Twoje posty.

A może chcesz zbudować bota, który w sposób całkowicie zautomatyzowany będzie odpowiadał na komentarze pod Twoim postem i rozdawał jednocześnie ebooki? A może chcesz zintegrować swojego bota z SMSAPI, aby w późniejszym etapie wysłać w odpowiednim momencie Smsa do swoich klientów np. Kilka minut przed webinarem?

Nie zmarnuj potencjału tego świetnego narzędzia, które ma ogromną otwieralność wiadomości, ogromną klikalność i generuje dobrej jakości ruch na stronę, który przekłada się na sprzedaż.
Nie korzystając z platform do tworzenia czatbotów marnujesz ogromny potencjał, który drzemie w najpopularniejszym w Polsce komunikatorze.